acil ayva araniyor

marketlere vs baktik ama bulamadik goren varsa bildirsin lutfen.

not: bursadayim.

bir aşerme durumu ise ben de geçen hafta aynı dertten muzdariptim.
aseriyorum.net'e bakın ya da tansaşlarda ayva reçeli var, onla kendinizi dizginleyin.

  • bitter cikolata  (04.08.11 15:18:43)
aserme durumu degil ama mutlaka bulmamiz lazim. yeni dogum yapan annenin memesindeki yaralar icin cekirdegi kullanilacak. kremler bir ise yaramadi. ayva cekirdegi bir gecede iyilestiriyormus.

  • yue  (04.08.11 15:29:59)
aseriyorum.net'ten sipariş verebilirsiniz yine de.

  • bitter cikolata  (04.08.11 15:34:30)
aseriyorum da kalmamis : (

  • yue  (04.08.11 15:40:08)
bıldıgım taksımde nevızadede meshur bır manav var. o her mevsım aşerenler ıcın bellı bır mıktar meyve depoluyor. istanbulda yakınınıza var ıse belkı ugrasabılır

  • akapunktur  (04.08.11 18:14:54)
bahçeye baktım da şimdi, ayvalar henüz çok küçükler çekirdeklerinden fayda gelmez gibi. aktarlara falan baktınız mı? belki ayva çekirdeği satılıyordur :/

  • kayranin kedisi  (04.08.11 20:04:17)
aktarlarda falan yok malesef. birilerinin bahcesinden minikde olsa bir kac tane bulduk ama cekirdeklerinden bir fayda gelir mi gorcez bakalim. su ithal satilanlardan bulabilseydik iyi olacakti..

hamilelere ve hamile kalacaklara notum olsun mevsiminde ayva cekirdeklerini saklayip buzluga atin. cekirdekleri az miktar suda kaynatinca jole kivamina geliyormus, meme ucundaki catlak ve yaralari hizla iyilestiriyormus.
  • yue  (05.08.11 02:35:42)