[]

zoretanin + milk thistle ?

İlk soru,

Zoretanin denen ilacın yan etkileri kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra ortaya çıkar? Tabi ki yan etkilerin tamamı ya da bir kısmı ortaya çıkacak diye bir kural yok ama sadece ne kadar süreden itibaren bu yan etkiler görülebiliyor.

Malum, zoretanin vb. ilaçlar A vitamini deposu olduğu için karaciğeri kanırtıyor, karaciğerin coşmasını engellemek için milk thistle (gnc nin ya da başka markanın) ürünü kullansak bir zararı ya da faydası olur mu? Milk thistle olayı tam olarak kanıtlanmasa da karaciğer destekleyici olarak geçiyor.

Şimdi zoretanin yanında doktora sormadan milk thistle kullanmaya başladım, sıçar mıyım bilemedim.

 
bende 3 - 4 gün içinde başlamıştı dudaklarda kuruluk. bence bi doktorunuza danışın destekleyici ürün falan kullanırken, sonra daha fazla yorup karaciğeri elinize almayın.
geçmş olsun.

  • burbat  (03.08.11 19:54:05) 
iki sene evvel, birkaç günde dudaklarım kurumuştu. 10 gün kadar sonra da burnum kanamaya başlamıştı. allahın her günü kanadığı için doktorun söylediği kadar kullanamadım zaten.

bünyeden bünyeye değişiyor ama kesinlikle.
  • ufukcel  (03.08.11 20:12:24) 
benim de ilk haftanın sonunda belirtiler başladı. ama ciddi boyutlara gelmesi 1 ayı bulabiliyor. ilk aydan sonra etkiler ciddileşir. gnc olayını da doktora sor mutlaka hatta başka bir doktora da değil bu tedaviyi yaptıran doktoruna sor çünkü önemli bir ilaç bu. değerlerini görmeden cevap verilmemeli diye düşünüyorum


  • ack3000  (03.08.11 20:26:59) 
Kullanma. Karacigerini gereksiz yere yorar oyle takviyeler.


  • durdenist  (03.08.11 21:10:18) 
Milk thisle yi kullanabilirsiniz.
Birini sabah içiyorsanız diğerini akşam için.

  • primarymaster  (03.08.11 23:52:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.