marijuana vs esrar

neden insanlar (en azından benim karşılaştıgım) marijuana diyince tepkisiz kalırken hatta "olsa da içsek" derken "esrar" diyince "of çok zararlı" diye konuşmaya başlarlar ?

özentilik?

  • bonjurkes  (03.08.11 17:56:19)
ikisinin aynı şey oldugunu bilmeyecek kadar cahil insanlara denk geliorsun çevreni değiştir

  • morisnayman  (03.08.11 18:00:51)
ikisi ayrı şey.

  • köfte  (03.08.11 18:03:26)
@köfte -> marijuana = hint keneviri = esrar = weed = ganja = pot = ot = cannabis

  • morisnayman  (03.08.11 18:09:05 ~ 18:13:42)
çevren malmış.

  • cedric tweedledee  (03.08.11 18:39:05)
@morisnayman
birde kubar vardır, kubarsa onların kürtçe ismidir.

  • msbel  (03.08.11 18:51:01 ~ 19:23:27)
@msbel -> kubar toz haline getirilmiş öğütülmüş esrar canikom , oyle saymaya devam edersek hash var afgan var , arnavut var , marok , bublegum ,crystal var die de sayabiliriz

  • morisnayman  (03.08.11 18:56:05)
sigara var bir de. winston var malbora var. ne bileyim kemıl var. biliyonuz mu onları da?

  • cedric tweedledee  (03.08.11 19:25:07)
@morisnayman
saymaya devam ettiğimden değil sadece son dönemde ki moda olan adını belirtmek istedim hani insanlar duyunca aynı bokun pembesini olduğunu anlasınlar diye yoksa uyuşturucu literatüründen prim yapma niyetinde değilim.

  • msbel  (03.08.11 19:25:08 ~ 19:28:54)
@msbel içerdikleri tetrahydrocannabinol (thc-aktif kafa yapıcı madde) oranları farklı , yurtdışı menşeyli bitkilerde bu oran % 20 leri geçmekte medical olarak satılan tıbbi amaçlarla kullanılanlarda % 25 i bulmakta , yerli bitkilerde ise maksimum % 5-6 civarında hani pazarda satılan domateslerin tadı , tazeliği şekli her tezgahta farklıdır ya bunu da öyle düşünebilirsin ; senin yeni trend oldu dediğin kubarın yada diğerlerinin içinde ise ne var ne yok bilemezsin bunu da salça olarak düşün her firmanın ürettiği salçaların içerdiği domates ve diğer kimyasal oranları farklıdır.

  • morisnayman  (03.08.11 19:37:15)
Esrar turkce ve surekli eroin kokainle beraber adi zikredilmis oldugu icin siradan insanlara urkutucu geliyor duyunca. Marijuana deyince ise insanin aklina bob marley geliyor, kotu hisler uyanmiyor. Bunlar bu tarz mevzulara uzak cocuklar, ergenler icin gecerli tabi.

  • durdenist  (03.08.11 19:41:15 ~ 19:42:47)
vay be kubar moda olmus lan...heh..

marijuana esrarin 3 ayligina ingiltereye dilokuluna gidip avrupa gormus halidir. belki de cevap esrari burundan ceken cuneyt arkin filmlerinde gizlidir. kim bilir?
  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (03.08.11 19:52:03)
yahu yapmayın etmeyin. esrar denen şeyle marijuana denen aynıdır. o gördüğünüz ünlü marj. deyince aklınıza gelen bitki indica cinsidir. türkiyede bunu kullananların gördüğü şey sativa cinsidir. türkiye iklimi indica cinsi esrar yetiştirmeye uygun degildir.

  • emcedeltate  (03.04.12 22:58:59)
aynı şey olarak kullandık yıllarca..yalnız soru sağlam junkie yapmış..hanım bong umu getir!

  • ned flanders  (03.04.12 23:01:52)