OS X86 - Intel PC üzerinde Mac kurulumu ...

merhaba,

photoshop ile oldukça uğraş içinde olduğumdan, laptopa mac kurayım dedim, en son denediğimde bayağı bir zordu bu işler, şu anda ne durumda acaba?

kolay bir rehber vs tavsiye edebilirseniz sevinirim, bir de tecrübe eden varsa alayım...

hala zor bir de parcaların tam uyumlu olması lazım. chipset ekran kartı gibi.

  • rurouni  (02.08.11 13:23:36)
herhangi bi torrent sitesinden iatkos v.7 küsürü indirip iso yu cd ye kaydet. normal windows kurar gibi tak cd yi bilgisayarı baştan başlat ve kuruluma başla.

  • necipnba  (02.08.11 13:50:51)
@ necipnba, onu yaptım zamanında ama, çok sorunlar olmuştu desktopta, gerçi laptop yeni, hem genel donanımı onboard, iatkos s3 v2 indiriyorum şimdi, bakalım ne olacak...

bir de bunları win7 ile dual boot olayı kolay oluyor mu ?
  • nucleon  (02.08.11 14:04:26)
dual boot yapamadım ben. gerçi fazla uğraşmadım. mac os kurduktan sonra windows partına erişemiyordum. araştırmak gerek

  • necipnba  (02.08.11 14:15:56)
uphuck.ggrn.de

burada anlatılmış güzelce, denersem eğer sonucunu buraya yazarım :)
  • nucleon  (02.08.11 14:57:14)
bi çok versiyonunu denedim 3-4 çeşit versiyonunu torrentten çekip dvdye yazdım kurulum olayını yapıyo vs ama bi yerde sorun çıkartıyo. donanımının uygun olup olmadığına bak, benim sorunun ekran kartının bi türlü uyuşmamasıydı galiba, çünkü kurulum bitip reboot yaptıktan sonra ses almama rağmen görüntüyü elde edemedim, bi çok ati diriverını yüklememe bi çok kez bu işlemi tekrar yapmama rağmen. iflahım kesilmişti. önemli olan donanımın, gerisinde bi şey yok.

  • karacigerim vur kadehlere  (02.08.11 16:10:19 ~ 16:11:12)
evet, laptop olduğu için sitesinde kurup çalıştıran olmuş aynı modelde, bazı driverleri kendisi kurmuş, o kadar...

  • nucleon  (02.08.11 16:36:22)
evet, ilgilenen varsa; kurdum ettim, ekran kartı ve wireless için sürücü yoktu maalesef, hadi adaptör ile aştım wireless olayını, ama ekran kartında sadece native çözünürlük elde edilebiliyor, fotoğraf ve video gösterimi kesinlikle yapılamıyor; eğer düzgün bir sürücü yok ise...

o nedenle kurdum bir müddet kullandım ve sildim...
  • nucleon  (04.08.11 04:11:02)