[]

sigorta açtırma

Nedir bu olay?

En son 2008 de iş kaydım vardı, şimdi çalıştığım iş yerim sigortamı ödemeye başladı. Hastanede sigortalı olarak muayene olmak için sigorta açtırma olayı varmış? Nedir? Açtırma tuşu nerededir?


 
30 iş gününüz doldu ise muayene olmak için sigortanıız aktif hale getirtmeniz lazım. Sgk ya gidip durumu bildirin 5 dk da hallediyorlar. ha ben şansıma tamamen tesadüfi ve tlfa çıkan kadının insaniyetiyle telefonda yaptırmıştım o ayrı :)


  • sevii  (01.08.11 12:42:07) 
eğer daha önce sigortalı olarak çalıştıysanız bu işleme gerek yok. son bir yıl içinde 30 gün priminiz var ise otomatikman faydalanırsınız. sgk'dan yapılan aktivasyon işlemi sadece ilk kez sigortalı olanlar için yapılıyor.


  • payroller on the moon  (01.08.11 13:06:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.