Hazır puding

Dün ilk defa bu hazır pudinglerden yapayım dedim. Yaptım, tadı gayet iyiydi falan ama 3 kase anca çıktı.
1) 3 kase normal mi? Eğer normalse...bu ne lan? Gidip Eker'in tatlılarını alsam daha mantıklı değil mi? Aynı şeyi bulaşıksız, hemen hemen aynı paraya çıkartmış olurum.
2) Normal değilse neden değil? Çok mu pişirdim ki?

bende 5 kase cikiyor, ama kasenin buyuklugu de onemli herhalde. sutu biraz az koymus olabilirsiniz, kati mi oldu?

  • anorexic penis  (30.07.11 22:19:19)
Pakette 500 ml diyordu, ben de o kadar koydum. Kıvamı gayet yerindeydi.

  • sesee  (30.07.11 22:23:08)
hee, bilemedim o zaman. belki de karisimi yapan firma cimridir :p

  • anorexic penis  (30.07.11 22:29:14)
4 çıkar paket üstünde de yazar genelde. ancak sütü biraz az (örneğin 30-50 ml) koyduysanız biraz fazla kaynattıysanız ve kaseleriniz de biraz derin büyük ise 3 değil 2 bile çıkar.

  • ben smyrna  (30.07.11 22:45:40)
Çok pisirdiysen yogunlasmistir. Normalde 4 kase çıkması lazım. Ufak kâseye koysaydın.

  • bonnie and clyde  (30.07.11 22:50:07)
Ufak ya da büyük kase olması önemli değil. En nihayetinde benim mideme gidiyor da, gramaj olarak az bulduğum için sordum. Sonuç olarak, sütü olması gerektiği gibi koyduğumu düşünürsek, fazla pişirdim diyebilirim herhal.

  • sesee  (30.07.11 22:57:13 ~ 22:57:46)
ben de dört çıkarıyorum zar zor.

  • miss antartika  (30.07.11 23:02:38)
@lieutenant
E o zaman aroması daha az olmaz mı?

  • sesee  (30.07.11 23:09:56)
ben de az buluyorum, yandaş bulmanın haklı sevinci içindeyim.
creme ole diye bir şey var, pişmiyor bu sadece çırpıyorsun. bu daha verimli. (of adeta bir mühendis gibi verimli dedim, korkunç.)

  • kayranin kedisi  (31.07.11 00:09:08)