KMPlayer takılma sorunu

izlediğim bluray falan değil, sadece 350 mb lik bir dizi bölümü.
bazı yerlerde 3-5 saniye süren takılmalar oluyor. ve bu rasgele değil belli sahnelerde oluyor. yani takılma bittikten sonra geri alıp o sahneye döndüğümde aynı takılma yaşanıyor. tercihlerden oynatım-iş önceliğine gelip süper hız modunu etkinleştirdiğimde sorun düzeliyor ama bu sefer seste bir alçalma oluyor. bu takılma sorununu çözmek için nasıl bir ayar yapmalıyım.
k lite codec pack yüklememeyle ilgisi var mıdır?

klite ile ilgisi olmadığını söyleyebilirim, ve kmplayer yerine veliahtı potplayerı kullanmanızı tavsiye edeceğim...

  • nucleon  (30.07.11 17:59:23)
teşekkürler potplayer ı öğrendiğim iyi oldu. kmplayer dan daha iyi deniliyor ama sorunum çözülmedi. kmplayerda nerede takılma oluyorsa bunda da oluyor.

  • secim  (30.07.11 21:27:23)
o halde player ı değiştiririm derseniz, splash player ile deneyin, o tamamen kendine has bir sistem kullanıyor, o da gayet iyidir, kullanımı kolaydır...

bir de sorununuzu çözebilmek için video renderer kısmında ne seçili ona bakın, evr custom olması lazm, eğer zaten o ise, o ayarlarla oynayın biraz...
  • nucleon  (31.07.11 00:46:10)
sorun video oynatıcıdan değil, hard disk ten kaynaklanıyormuş. harici hard diskte blu ray filmleri oynatırken bile takılmazken lap topun kendi hdd sinde en basit filmlerde, oyun içi videolarda takılma yaşıyorum.
bu daha çok donanımsal bir sorun mudur? yoksa yazılımsal çözümleri aramadan direk format atsam düzelme ihtimali var mıdır?

  • secim  (05.08.11 17:42:48)
işletim sisteminiz nedir? ve çok mu uzun süredir kullanıyorsunuz?

hdd de sektör bazlı bozukluk olabilir scan disc deneyin...
  • nucleon  (05.08.11 19:57:02)
nucleon arkadaşım sağol yardımcı olmaya çalışıyorsun eksik olma.
4 çekirdekli 4gb ram li iyi bir laptop benimkisi. win 7 64bit kurulu.
format atalı yeni oldu sayılır. makineyi alalı da 6 ay falan oldu.
advanced systemcare programıyla disk taraması yapmıştım.
bir de dediğin yöntemi deneyecem. teşekkürler.
  • secim  (05.08.11 21:54:06)
evet laptop yeni ise, bazı harddiskler spin down vs tarzı ayarlar oluyor, bu da hdd i zaman zaman beklemeye alıp güç tüketimini azaltmayı amaçlıyor bildiğim kadarıyla, ama bazı serilerde hatalar olabiliyor bu tarz yeni nesil hddlerde, durumu sersinizle görüşün bana kalırsa, eğer genel bir prblem var ise bunu öğrenirsiniz en azından... kendiniz de hdd modelinizi internette araştırarak sorunlu bir seri olup olmadığını öğrenebilrsiniz...

  • nucleon  (05.08.11 22:48:15)
teşekkür ederim yardımların, yol göstermelerin için.

  • secim  (06.08.11 03:15:17)