pc kasası

yahu şimdi bir temizleyeyim içini şu kasanın diye açtım, temizledim, sonra içindeki ana işlemci, power supply, ram falan filan ile birlikte bütün işlemcilerin aslında çok küçük bir alan kapladığını gördüm, peki dostlar, o zaman niye bu kasalar böyle hayvan gibi ? içindekilerin tam olarak sığacak küçücükten birşey yapsalar olmuyor mu ?

o şekilde kasalar da var bildiğim kadarıyla hatta özel üretim bazı kasaların içinde ufak dolap bile var yani.

  • reznov  (30.07.11 14:44:20)
soğuması için havanın dolaşması gerekiyor, ondan olabilir.

  • g7mor  (30.07.11 14:45:15)
laptop dneıyor ona.

  • bryan fury  (30.07.11 14:45:52)
mac mini var.

  • kimlanbu  (30.07.11 14:46:38)
büyük kasanın avantajı içine farklı donanımlar ekleyip çıkarabilmektir. ana bu bana yeter diyorsanız ya laptop alırsınzı veya slim kasalardan. ben pcyi aldıktan sonra eklediklerim:
-daha sessiz bir psu (ki bu aynı boy olduğundan saymamak lazım konu ile ilgili olarak)
-3 adet hdd (dahili) (toplam 4 oldu)
-firewire kartı
-fax modem (evet fax çekiyorum)
-3 x 2'li dahili usb
-dahili kart okuyucu
-ilave dvd rom (param olunca bluray de gelecek)
eğer kasam slim olsaydı bunları nereye koyardım acaba? üstlik benim ekran kartı falan gerek duymadığımdan on board. bi de o olsa kasada kablo takacak yer olmazdı.
  • ben smyrna  (30.07.11 14:48:23)
fury demek istiyorki daha küçük yapsalar demişsin ya. ona laptop deniyor. yani küçük istiyorsan laptop al. benim dediğmi gibi..

  • ben smyrna  (30.07.11 14:49:16)
hava sirkülasyonu için.

  • xenophobe  (30.07.11 14:53:43)
bilgisayar profu olmasam da, bütün parçalar birbirini ısıtır ve 2 gün sonra güme gider o kasa tahminimce.

  • saatgeceninonikisi  (30.07.11 15:22:46)