Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz? Neden?

örneğin ben internet explorer kullanıyorum fakat ie bana daha basit geldiğinden ve programlarla olan uyumundan dolayı kullanıyorum. ya siz?

firefox 5 kullanıyorum, çünkü hızlı güvenilir sağdan soldan garip virüsler kapmıyo, eklentileri can, görünümü güzel arayüzü hoş ve en önemlisi ie ara sıra garip garip hatalar verip sorular sorarken ff5 bunların hiçbirisini yapmıyor.

  • trajikomix  (30.07.11 13:39:17)
chrome kullanıyorum ben. çünkü artık kendimi tam anlamıyla google teslim ettim herşey uyumlu olsun diye.

  • thy serpent  (30.07.11 13:42:06)
chrome. çünkü hızlı ve stabil.

  • karacigerim vur kadehlere  (30.07.11 13:42:23)
safari :macbook kullaniyorum

  • 1917  (30.07.11 13:42:37)
chrome. uzun zaman önce neymiş diye bi geçip bakayım dedim, geçiş o geçiş. hatta o tarihte, ie'nin 'acaba bilgisayarda bi yamukluk mu var' diye düşündürecek kadar yavaş çalışma sorununu chrome anında çözmüştü.

  • saatgeceninonikisi  (30.07.11 13:46:23)
chrome+firefox

neden:eklentiler, hız, arayüz
  • lancelot du lac  (30.07.11 13:49:31)
Chrome. Çünkü kardeşim onu yüklemiş.

  • kenar  (30.07.11 13:56:18)
ff 3.6.19
5'e kadar gittim ama geri döndüm addon uyumluluğu nedeni ile. zaten genelde hemen geçmemek gibi bir huyum var. chrome istediğim eklentiler olmadığından kullanmıyorum (autocopy yeter-benzeri var ama aynı işi görmüyor)
ie ... yorum yok
safari opera .. operayı telde kullanıyorum. yine aynı cevap aynı eklentileri aynen bulsam onu da kullanırım. çok iyi çok hızlı diyene sözüm şu. abicim ferrari de hızlı. hadi parasını bi yana koydum, adana'da huzurevleri mahallesinde ferrari olur mu? olmaz. eklentileri uymaz!
  • ben smyrna  (30.07.11 13:56:40)
firefox. babam da firefox kullanırdı. dedem netscape kullanırdı. aileden gelen bir şey.

  • jangara  (30.07.11 13:57:03)
opera. çünkü anarşist ruhum var, illa kitleye karşı gelicem.

şaka bir yana, alışkanlık güven ve hız diye özetleyebilirim.
  • elalemin derdi  (30.07.11 13:59:29)
firefox kullanıyorum eklentileri nedeniyle, videoyu indirmek vs vs bi sürü eklentisi var, ve İE den daha hızlı ve güvenli.bence firefox chrome ikisinide yükle öyle karar ver.

  • semson  (30.07.11 14:02:39)
internet explorer kullanmam kullananı da sevmem.

firefox 5 kullanıyorum, arada dengesiz sürümleri çıkıyor o sıralarda chrome'a dönüyorum. Eklenti desteği ve performansları bu iki tarayıcıyı seçmemde etken.
  • kimlanbu  (30.07.11 14:04:31)
opera, bana göre en iyisi olduğu için, bilgisayar kafayı yediği için son zamanlarda hepsini de denedim, seamonkey bile kullandım birkaç hafta, hiçbir tarayıcı operanın sunduğu kullanım kolaylığını sunmuyor bana.

  • hewit  (30.07.11 14:13:11)
firefox 3.6.19

  • buzzlightyear  (30.07.11 14:17:00)
mozilla, chrome, explorer kullandım. opera kullanıyorum şu anda hiç birisi opera gibi değil.

  • altini ser incisi ker  (30.07.11 14:21:43)
Chrome , ayrıca web store var Chrome da , geldiğinden beri bilgisayarda Chrome dışında program calistirmadim chromebook niyetine kullaniyorum bilgisayarı :d

not: bende kendimi Google a teslim ettim , office falan kullandığım yok herşeyim gmail üzerinde , telefonda oyle
  • utkucbkc  (30.07.11 14:38:59)
chrome. çünkü ben buna değerim.

  • rudeboyz  (30.07.11 14:43:15)
Chrome. Neden: minimalizm, basitlik, sadelik. Adres çubuğu bile gereksiz bence ki Canary versiyonunda adres çubuğu bile yok Chrome'un.

Ben sadece içeriği görmek istiyorum saçma sapan butonlar menüler falan değil.
  • roket adam  (30.07.11 14:44:00)
firefox 5 çünkü geçmiş dosyalarını en derli toplu tutan tarayıcı. google bir arama motoru olmasına rağmen bunu yapamıyor.

  • insan opusen hayvandir  (30.07.11 14:52:00)
chrome, çok sade ve hızlı.

  • xenophobe  (30.07.11 14:54:52)
chrome çünkü en hızlısı bu bana yeter

  • Thunderbirds  (30.07.11 16:02:04)
Firefox kullanıyorum.Çünkü eklentileri ve özelleştirilebilmesi.bunların yanında (bkz: adblock) eklentisi bana internette dolaşmayı çok rahat sağlıyor.Ufakda olsa arkasında kâr amaçlı şirketlerin olmaması ve açık kaynak olması

  • murtiii  (30.07.11 16:22:15)
xyz çünkü en hızlısı benimki hepsini döver benimkisi! bsg herkesinki en hızlısı.

opera kullanıyorum. ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar donanımlı bir opera bir firefox var. firefox ta milyon sorunla eklentiyle cebelleşmekten bıktım.
her açıdan optimize ettiğim operadan vazgeçemem asla
  • cura ut valeas  (30.07.11 16:29:33)
salt halde chrome operadan hızlıdır kabul. -firefox eklentisiz bile yavaş operadan onu yazmadım- operanın kendi içinde gelen özelliklerini chrome ve firefox'a eklentiler bularak yapabilirsizin, eyvallah doğru.

ama sonra chrome ve firefox eklentileri ile aynı seviyeye gelmiş bu üç browseri deneyin bi, hangiler kanı hangileri tazı görürsünüz.

kullanım kolaylığı, hız ve güvenlikte opera'dır. tek sorunu bazı salak sitelerin ona uyumsuz olması.
  • elalemin derdi  (30.07.11 17:31:45)