meslek olarak fotografçılar fotomuhabirler v.s

arkadaşlar bugun çok bir internet saglayıcısının fiber optik saha çalışmaları için fotograf çekimlerini yapma gibi bir durumum var. fakat saha çekimi yapmadım daha önce studio çekimleri yaptım sürekli olarak.
saha çekimlerinde fiyat olarak studio çekimlerinden farklı vermek gerekir mi ? farklı ekipman gerekir mi ? bu konuda bilgim pek yok biraz yardıma ihtiyacım var.

çok toz toprak yerler olacak ise kesinlikle makineyi çıplak halde kullanma. böyle durumlar için bir case var mı bilmiyorum ama su altı kullanılan case i de kullanabilirsin sanırım. fiyat olayını bilmiyorum ama iyi para alman gerekir bence.

  • jack n brooks  (29.07.11 23:12:57)
toz toprak sorun degil body cover'lar bu işi görür. benim ekipman olarak bahsettiğim flaş yansıtıcı v.s gibi.

  • exodia  (29.07.11 23:15:45)
ne çekimi yapman gerekiyo bilemiyorum ama; objektif ihtiyacın değişecektir büyük ihtimalle; mimari çekimler için makina formatı bile değiştirmek zorunda kalabilirsin. doğal ışık kullanmak zorunda olduğun için farklı filtreler edinmek de gerekecektir. bir de studyoda zaman konusunda yaşadığın rahatlığı yaşayamazsın. günün hangi saatinde en iyi ışığı yakalayabilirsin yada en uygun kamera açısı nerden olur gibi soru(n)lar için en azından bir keşif gezisi yapman gerekebilir. daha kuvvetli bir flaş da lazım olabilir tabi.

  • wartzayt  (30.07.11 01:13:37)