toz

evim üçüncü katta olmasına rağmen evimin içinde paso bir toz. öğrenci evi tabi , ne kadar periyodlarla toz alınır bilmiyorum. ama ben masamın tozunu her hafta almama ragmen hep tozlu. normal midir? anneler evde ne kadar sıklıkla alıyorlar da o tozu bi tane toz görünmüyor.

her hafta cumartesi temizliğim vardır. odamı süpürürüm , tozumu alırım. yetersiz mi?

ev şehirsel bölgede , ama malum eskişehirde inşaat durmuyor. o yüzden olabilir mi?

üçüncü kat bu ya , nasıl uçuyor bu tozlar?

abi aynı sorun bende de mevcut. 4 katta oturuorum. ama etrafta hep yeni apartmanlar yapılıyor. onların tozu uçup gelio. birde yollar asfalt değilse, o da çok etkiliyor. ama siz 3. kattaymışsınız.. 1. katlar falan daha beter durumda.

  • daglien  (29.07.11 20:14:12)
anneler her gun alir, yorgunsa yavrusunun eline tutusturur:)

  • cairo  (29.07.11 20:14:37)
evdeki bütün tozu tek seferde temizlemen lazım. odamı temizledim mutfak leş gibi dersen o toz anında odana da dolar.
Bir de ayakkabıları açıkta bırakma girer girmez kaldır bir kenara ve o ayakkabı ile basılan bölgeyi sil hergün pencerelere de dikkat

  • gitti gelecek  (29.07.11 20:42:41)
üçüncü katta değil yüz üçüncü katta da olsanız o toz gelip sizi buluyor ne hikmetse. haftada bir tozlanır ortalık, bence normaldir. annelerin toz alma sıklığı titizlik/psikopatlık durumuna göre değişir :) temiz yerleri tutup tekrar silenler var. bi de toz alırken kuru bezle alıp tozu uçurup dağıtmak yerine ıslakla alıp sonra kurulamak çözüm olabilir.

  • saatgeceninonikisi  (29.07.11 21:00:47)
17. kattayım, 2 günde tozlanıyor.

  • miss antartika  (29.07.11 21:09:21)