Metalurji ve Malzeme Muh. vs Malzeme Bilimi ve Muh .

hangisini onerirsiniz ve neden ? metalurji , malzeme Gibi geniş bi alanı kaplıyor mu ? iş bulma metalurji Gibi malzemede yüksek mi ? malzeme Gibi metalurji de bilimsel ve ar-ge temellimi

Hangi okul için soruyorsunuz? Bunlar neredeyse aynı bölümler.

  • sourlemonade  (29.07.11 19:36:46)
Aynı değil mi ikisi de?

  • turkay  (29.07.11 19:40:56)
zamanında bu isim ayrımına dikkat etmeyerek kazandığı okula gitmeyen biri olarak cevaplıyorum.

Geniş alana sahip olan ve daha nitelikli bir eğitime sahip olan malzeme bilimi ve müh. ama türkiye koşullarında arge imkanları kısıtlı olduğundan piyasada geçerliliği olan metalurji ve malzeme müh.
eğer ikisinden birini seçmeyi düşünüyorsanız kesinlikle metalurji derim ben.
  • chaoslord  (29.07.11 21:18:48)
metalurji sakarya , gazi , marmara kesin olmamakla beraber ,

malzeme anadolu uni ıngilizce , labaratuar imkanları çok iyi ,

suan için geniş alan önemli , hiç Kendi paramı kazanmadigim için parası önemli değil diyorum ama yarın bugün baba parası diye bise olmicak , şimdi zaten beni okutmaya yeticek kadar anca ,

ar-ge de çalışmak istiyorum özel şirketler gel yavrum bana şöyle nanotik ortaya karışık yap demez , üniversite projeleri ideal benim için ,

metalurji binde çalışma alanlarını az çok biliyorum ve iş imkaninida ama malzeme daha bana göre Gibi geliyor
  • utkucbkc  (29.07.11 22:59:22)