bu konsoloslukta calisanlar devlet memuru degil isci

simdi aslinda duyuru olarak acacaktim ama soruda soracam, hani olurda birgün herhangi bir konsolosluga gidersiniz, karsinizdaki adam lagaluga yapar sonra da ben devletin memuruyum derse sunu iyi bilin, eger adam konsolos degilse (ki konsolosu görmenize imkan yok o kesinlikle o an orda degildir) o adam orda "sekreter" ünvaniyla calisan bir iscidir.

ha sorum ise su; bu adamlar genelde konsoloslugu öglen 12 de kapatirlar (fransa, avusturya ve ingilterede öyleydi) peki bu adamlar aksam saat 5 e kadar ne yapiyorlar orda. yani mektup gönder fax cek su bu en fazla 2 saat sürsün, nedir bu konsolosluktaki gizemli calisma saatleri.

Paris Baskonsoloslugu'ndan yola cikarak bir ornek vereyim size. Calisma saatleri 8.30-13.00 olarak gozukuyor lakin aslinda bu saat 13.00'e kadar konsolosluk binasina giris yapabiliyor olmaniz anlamina geliyor. 13.00'ten sonra kimseyi iceri almiyorlar fakat iceridekilerin isi bitene kadar mesai devam ediyor haliyle. Ozellikle pasaport ve askerlik subeleri yogun calisiyor, 14.30-15.00'ten once sanmiyorum isleri bitsin.

  • o s c a r  (27.07.11 23:15:27 ~ 23:16:15)
benim bildiğim normal mesai 17:00'ye kadar sürer. pasaportlara vize basımı, bulunulan ülkenin kurumlarıyla olan yazışmalar vs. bir sürü iş yaparlar.

  • ununderstood  (27.07.11 23:29:11)
ne yani işçiyse daha mı değersiz olacak?

  • cinna monster  (28.07.11 00:30:37)