Ne yemek yapayım?

aslında bunu yemek portföyümü genişletmek istediğim için soruyorum. er kişi olarak yapabildiğiklerim şunlar:

-pirinç pilavı
-mercimek çorbası
-patates yemeği
-türlü
-fırında patatesli tavuk
-kuru fasülye
-makarna
-kızartmalar (tavuk,patates vs.)

şimdi bunlar dışında bu saydıklarıma paralel (yani zorluğu bu kıvamda) yemekler söylemenizi rica edeceğim.(birden çok yemek ismi yada mevsimde çıkan sebzelerden bi yemkte söyleyebilirsiniz)

kabak köftesi *.*

  • aydogank  (27.07.11 14:39:54)
Körili tavuk
Körili + biber domates soğan/sarımsaklı tavuk
Salçalı Bulgur Pilavı
  • jesterdvine  (27.07.11 14:41:31)
semizotu

  • sutlu nescafe  (27.07.11 14:43:21)
her türlü baklagili yaparsın. mercimek, nohut, fasulye, etli, kıymalı nasıl seviyosan.
köfte yaparsın, değişik şekillerde et pişirebilirsin, sote, ızgara, sebzeli, çin usülü vs. farklı salatalar da yapabilirsin.

  • kediebesi  (27.07.11 14:44:34)
biber dolması

krep

fırında sebze üstüne sarımsaklı yoğurt

patates püresi
  • mahnita  (27.07.11 14:55:03)
bunları yapan şunları da yapabilir

zeytinyağlı taze fasulye, bezelye, pırasa, bamya: olay soğan, salça ve bir miktar suya bakıyor, pilav üstü iyi giderler hem.
kapuska: patates yemeği gibi yapıyorsun aynı, et opsiyonu var. hiç sevmem.
köfte: kıyma pahalı ama kolay bi yemek diyebiliriz yine.
melemeni herkes bilir zaten
  • kenar  (27.07.11 14:59:05)
daha kombine yemekler aşamasına geç bence. yani aynı anda bi kaç işlem gerektiren.

mesela kızartma yapıyosan, patlıcan veya patatesi kızartıp ütüne kıymalı sosla musakka yada oturtma yapabilirsin.

yada, köfte yapabiliyosan izmir köfte yaparsın.
  • halanne  (27.07.11 15:12:13)
domates çorbası ve tavuk suyuna çorba pekala eklenebilir.

  • kralice maud  (27.07.11 15:13:55 ~ 15:18:05)
Bence siz her yemeği yaparsınız. Sizi alan yaşadı :)

  • sourlemonade  (27.07.11 15:15:00)
tavuklu pilav, nohutlu pilav, etli domatesli pilav, yanlarinda cesit olsun diye hiyarli cacik, semizotlu cacik, ezme falan, makarnan havali olsun diye arabbiata sosu, peynir sosu vb

  • anorexic penis  (27.07.11 15:40:55)
tiramisu

  • 386 dx  (27.07.11 15:44:05)
balık da yap. :)

  • kediebesi  (27.07.11 16:23:28)
bence zor olmasada karizmatik görünen şeyler yap. Mesela noodle, ben arada yapıp beyaz şarapla servis ediyorum sevdiceğimde birşey yaptım sanıyor (:

  • magmageme  (27.07.11 17:15:53)