motorsiklet satisi ile ilgili

merhaba sevgili duyurudaslar,bir sure once bir arkadasimdan motor aldim,parasini verdim ancak daha noterden satisini yapmadik;

1)noter ucretini kimin odeyecegini konusmamistik bu islerde adet nasildir?satin alan mi oder yoksa ortak mi odenir?

2)noterde satisi gerceklestirdikten sonra emniyet-trafik'ten gerceklestirmem gereken islem var mi?(not;sayet varsa 54 plakali motor icin sakarya'dan mi yapmam gerekiyor bu islemi?)

1) alıcı öder. vergi borcu çıkarsa satıcı
2) emnniyetten ruhsatı üzerine alman gerekli evet sakaryadan. ama plakayı değiştirebilirsin istersen. notere satışa gittiğinde belirt.

  • mr fusion  (26.07.11 23:13:21)
plaka değişecekse noterde ödeyeceğin rakam 150 tl
değişmeyecekse 75 tl

bulunduğun ilin-ilçenin trafik şubesinden yapabiliyorsun işi. plakanın bağlı olduğu yere gitmene gerek yok

plaka değişecekse, en geç 30 iş günü içinde trafik devrini alman lazım. aksi halde değiştirmiyolar plakanı.
  • delfina  (26.07.11 23:25:04 ~ 23:25:41)