Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

bu bölüm hakkında sormak istediğim bikaç belki 4 tane soru var yardım edebilirsiniz diye umdum sordum :D

1)Ben bu bölümden mezun olsam, yükseklisansımı hangi bölümde yapmalıyım?

2)nanoteknoloji yaptım diyelim sadece nano-kaplama alanında mı öğrenim görücem ya da çalışıcam ? yüksek lisans alırken çip-sensör için elektronik dersi alıcak mıyım ?

3)Gebze Yüksek T.- Anadolu Üni - Samsun Ondokuzmayıs Ü de var seçebiliceğim , en yüksek anadolu üni ve ingilizce ben bunu istiyodum ama omüden birilerine sordurdum orası seramik ağırlıklı demişler,orda okuyanlar çok mutluymuş , seramik ağırlığından kasıtları ney? ben anadoluda okusam dezavantaj mı olucak ?

4)anadoluda okulu güzel bitirsem yükseklisansı yurtdışında yaptırırlar mı ?

1) yuksek lisansini makine veya malzeme muh.te yapabilisin (material science, solid mechanics vs.)
2) her bolum nano teknolojiyle ilgili birseyler yapiyor. malzemeciler genelde kucuk olcek solid mechanics, coating gibi seyler calisiyorlar. yuksek lisansta alacagin dersler sana ve projene bagli.
3) bunun cevabini bilmiyorum. ama anladigim kadariyla, malzemeler icin de alisim vs. yerine seramik ve ozellikleri ustune yogunlasmislar.
4) aldigin derecenin abet kriterlerine uygun olmasi lazim (akreditasyonu var mi, amerika'ya avrupa'ya giden olmus mu daha once?) bir de senin notuna, greye ve toefla bakar.
  • raist  (26.07.11 04:37:06)
mesaj kutuna bak

  • muratk18  (26.07.11 11:22:28)