2. El Araba

Selam,

Alfa Romeo marka ve Mito modelinde bir aracım var. Yaklaşık da 2 aydır sahibinden.com'da ilanı durmakta bu arabanın. Yurtdışına çıktım 2 aydır Italyada çalıştığım için de satayım araba yatmasın boşu boşuna dedim.
Kazası, değişeni yok. 17.000 km'de ve gerçekten iyi bakıldı kendisine. 2009 model. Türkiye'ye ilk gelenlerden olduğunu sanıyorum.

Neyse geleceğim soruma, şuan baktım da bunların 0'ları 50.000 civarında. Ben 37.000 istiyorum, acaba çok mu istiyorum? Asıl sorum bu yani ilan falan değil.

Birkaç gelen mesajda adamlar fiyat kırmak isteyenler yok 99 model ama 2006 trafik çıkışlı bilmemnem var diyenler falan.

ilanım da şu:
www.sahibinden.com

Öneriler, görüşler?

alınık satılık diye açtığımdan cevap yazılamıyormuş, soru olarak değiştirdim.

fikirler görüşler piyasasını bilenler, az önce 34.000 diye bir fiyat düşürücü daha mesaj geldi. siz ne dersiniz?
  • aboutablank  (25.07.11 13:03:34)
sizin fiyatınız biraz fazla açıkçası. 2008 yazmışsınız model yılına belki ondan dolayı da insanlar fiyat düşürüyor olabilir, 3 yıllık araç sonuçta. yine de 34 çok ölü bir fiyat. 35-36 arası gider gibi.

  • i was me but now he s gone  (25.07.11 13:24:01)
araba kıyak arabaymış ama cidden 37.000 biraz fazla bencede.
35.000 iyidir diye düşünüyorum.

  • tombalabala  (25.07.11 13:32:18)
Bu kadar iyi durumda olmasaydı zaten bu parayı istemezdim açıkçası. Km'sinden de anlaşılır heralde. 30000 km falan olsaydı o zaman 35.000'e bırakırdım belki ama zaten euro da alıp başını yürümüşken. acaba direk euro fiyatı mı yazsam?

16000 deyip pazarlıkla 15500 e bırakma falan?
  • aboutablank  (25.07.11 13:42:27)
hocam malesef alfaların 2. eli hakkaten yavaş, komşumda 147 vardı 8 ay satamadı en son yine değerinin altında takasa verip sıfır araba aldı. sizin araçda hem benzinli hem 2 kapı hem de manuel yani zaten talebi az bi model o yüzden hemen satılması için fiyat düşürmekten başka bi yol yok gibi. bir de sıfırının şimdiki değerinden ziyade siz kaça almıştınız

  • fkplstc  (25.07.11 14:02:59)
21000 eurora almıştım ama o zaman 2 lira falandı euro.

  • aboutablank  (25.07.11 14:52:28)
alfa romeo bayisine satmaya calıs (37 bine satman hayal tabii), diger turlu epey beklersin bence..

  • kayranin kedisi  (25.07.11 15:48:28)