Tıkanmış küveti nasıl açıyoruz?

2 poşet lavabo aç döktüm ama bana mısın demedi. Tel soktum olmadı. Pompa yapınca düzeliyor sonra yine tıkanıyor (tamamen değil de yavaş gidiyor), bir de kabarcıklar çıkıp duruyor delikten. Hangi kimyasal efektif biçimde küveti açar? Porçöz açıyormuş diye duydum ama kireç çözücü değil miydi o? Jel lavabo açlar nasıldır?
Tesisatta sorun olmasa gerek, daha yeni yaptırdık aslında.

Teşekkürler.

tesisatı yeni yaptırdıysanız taş, çakıl benzeri şeyler de tıkamış olabilir. iş güzar bir tesisatçıya denk gelmiştik biz öyle olmuştu.

porçöz açıyor. kullanmadan önce kaynar su falan dökün küvete şöyle kiri pası bi yumuşatın sonra porçözü uygulayın..
  • toshiro  (25.07.11 03:42:57)
@toshiro, yani porçözün üzerine kaynar su mu uygulayacağım yoksa kaynar sudan sonra mı?
@horace wells, valla normal yıkanıyoruz işte, herhalde kıl yün tarzı şey var.

  • groove salad  (25.07.11 03:48:08 ~ 03:48:35)
kaynar sudan sonra porçöz.. bu arada porçöz döktükten sonra çıkan buharı da sakın yanlışlıkla falan içinize çekmeyin. porçöz kutusunun üstünde de kullanma talimatları olması lazım..

  • toshiro  (25.07.11 03:53:44)
duş başlığını çıkarın, hortumu gider deliğine sokup tazyikli su sıkın, buda işe yarayabiliyor bazen.

  • kojiro  (25.07.11 08:04:33)
lavabo ve banyonun zeminindeki gidere de dene.

  • kediebesi  (25.07.11 09:11:51)
eğer küvet deliğini kapatan o delikli metal yerinde sabitse zamanla onun altındaki vidaya saçlar dolanıyor, boru açık olsa da saçlar dolanık olduğundan naçar kalıyorsunuz. tornavidayla o metal delikli delik kapatıcıyı sökün ve alt kısmını iyice kolaçan edin. bir yumak saç bulmanız olası. sonra da diğer arkadaşların dediklerini uygulayın. ben pompa kadar faydalısını görmedim. tesisat eskiyse porçöz vs. eskimiş hassas boruların delinmesine de yol açabilir. kolay gelsin.

  • 9kuyruklukedi  (25.07.11 11:22:42 ~ 11:23:19)