Çok ısınan laptop

Selamlar,

Dell marka, i5 işlemcili bir laptop kullanıyorum;

laptopu genelde soğutucu ile kullanıyorum ve oyun oynarken falan ısınmasına rağmen pek sıkıntı çıkartmıyordu.

Ancak, herhangi yeni bir şey yüklememiş olmama rağmen bugün ekstra bir ısınma mevcut bilgisayarda ve sürekli kapanıyor.

Şu anda sadece firefox ve steam açık, buna rağmen coretemp'e göre 90 dereceye ulaşmışız (şu anda soğutucu yok)

HDMI ile televizyona bağlayıp 720p bir şeyler seyrederken üst üste kapandı bilgisayar, kaldı ki altında soğutucu vardı.

Genel olarak ısınma problemleri nasıl çözülüyor, benim laptop özelinde bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Danke şön

fanı değişmesi lazım. bilgisayarcıya götürün

laptopun altına koyulan soğutucunun bir boka yaradığını görmedim henüz. para tuzağı
  • cokta cokoprens  (24.07.11 22:40:26)
bende kısa süre önce dell aldım, yazın gelmesiyle deli gibi ısınmaya başladı. artık kucağımda kullanamıyorum mesela, açıldıktan birkaç dakika sonra elimi çekmek zorunda kalıyorum üzerinden.

böyle giderse servisi çağıracağım ben, sizde çağırın.
  • tolga asp  (24.07.11 22:50:30)
fan ızgarası/heatsink tozlanmış veya kirlenmiş olabilir... garanti dahilinde ise servise gönderip temizletin...

yok ben bu işlerden anlarım diyorsanız basınçlı hava ile temizleyin... fan çalışıyorsa zaten toz/kir temizlenince ısı derdi kalmaz... ama kir var ise fan değiştirseniz de işe yaramaz...
  • mortar  (24.07.11 22:51:59)
dell'lerde çok görülen bir problem galiba. benimkini satmak üzereydim ki, elektrikli süpürgeyi düşük ayarda fana tutmak aklıma geldi, film izlerken bile ateş gibi yanan ve takılmaya başlayan bilgisayar gitti yerine oyunlarda bile takılmayan bir bilgisayar geldi. belki sende de işe yarar...

  • restlesss  (24.07.11 23:07:39)
bir anda böyle çılgınca ısınmaya başlamışsa, hele ki sadece firefox açık iken, çok büyük ihtimal fan çalışmıyor direk. tozlanmayla bu kadar olmaz..

  • natnan  (24.07.11 23:16:33)