Yeditepe üniversitesi yüzde elliden tam bursa geçiş ?

Sevgiler saygılar, bu yıl yeditepe yüzde elli inşaat mühendisliği yazıp gideyim diyorum lakin üniversite de kasıp tam bursa geçme imkanım var mı bunu merak ediyorum aradım taradım pek bir şey bulamadım ?

Bölüm birincisi olursan geçebiliyorsun.

  • ZZ  (23.07.11 19:05:38)
Yanılmıyorsam eğer bölüm birincisi olup tam bursa geçsen dahi, o sıfatı kaybettiğin an burs da elinden gidiyor.

ÖSYM tarafından alınan burslar kesilmezken (bölüm yada üniversite değiştirme gibi özel durumlar hariç), üniversite tarafından verilen burslar başarı bursu kategorisinde olduğundan ötürü daimi değiller.
  • bmsad  (23.07.11 19:23:34)
genel not ortalaması 3ün üzerinde olan ve not ortalamsı en yüksek 3 kişi ye şu şekilde burs veriliyor. Birinciye =%75 ikinciye=%50 üçüncüye= %25 yani %100 yasal olarak alamazsın. Ama barış dalanın yanına çıkıp isteyebilrsin. Geçerli bi mazeretin olmadığı sürecede vermiyor. Şu an bölüm birincisiyim ama not ortalamam 3ün altında olduğu için almaıyorum. İsyanım var :D

www.yeditepe.edu.tr

linke tıklayıp 2. linki aç. Yanında PDF yazıyor :D
  • Kreuzberg  (23.07.11 20:08:35)