Uludağ Otomativ Müh. mi Anadolu Üni. Malzeme Bilimi ve Müh mü?

Artık sıkıldınız evet ama zor bi dönem :D
Meslek seçemiyorum puanım tam sınırda uludağ otomativ bu sene ilk defa öğrenci alıcak şansımı denemek istiyorum , malzeme bilimide hoşuma gitti ama eğitimi zor gibi geliyor yardım edin :D ayrıca metalurji mi malzeme mi onuda karar veremedim . çok karışık çok.

bu alanda çok fikrim olmamakla beraber; uludağ otomotiv. otomotivi bursa'da okuyacak olmak apayrı bir şey zaten...

eğitim kalitesi konusunda bir şey diyemem ama sektörle çok iç içe olacağınız kesin bursa'da.

ben olsaydım, uludağı seçerdim yani...
  • deeperdown  (22.07.11 17:55:11)
Bursa'da otomobil fabrikalari da mevcut, staj da ayarlarsiniz, isiniz de garanti gibi olur..

  • yilmazyildirim  (22.07.11 17:58:15)
uludağ otomotiv

  • gadlemler  (22.07.11 18:00:19)
ikisini de okuma iş bulamzsın..

otomotiv için iş imkanları cidden çok daha fazla..
  • isyanim var ulaan  (22.07.11 18:31:30)
Bursa'da otomotiv oku,Fransızca öğren ve dolgun maaşla oyak-renault da çalış.Biliyoruz da konuşuyoruz.

  • stnbull  (22.07.11 18:53:04)
işin para kısmını geçersek, otomotivden mezun olup otomobil fabrikalarında çalışmak havalı şimdi her ne kadar discovery channel dakiler kadar olmasada havalı.

ama benim istediğim şey bişeyler üretmek yoğun olarak ar-ge çalışmalarında bulunmak, anadolu üniversitesinde okuyup-yüksek lisans yapıp üniversitede kalsam projelere katılsam daha iyi değilmi , 1000-2000 lira maaşla başlamışım önemli değil.

ama otomotivin parlak ışığı çok cezbediyor :D malzemeye girsem otomotiv için üzülücem otomotive girsem malzeme için kendimi biliyorum ama üniversiteye başladıktan 1 hafta sonra diğer bölümü unutucağımıda biliyorum . ne sorunlu çocuğum lanet olsun

edit:hiç biriniz otomativ yazdığımı farketmedi bu bir bulmacaydı .
  • utkucbkc  (22.07.11 23:43:39 ~ 23:45:06)
@utku, inan yanlış yazdığını farkettim ve doğrusunu yazdım. kıyamadım lan bu kadar hevesliyken seni uyarmaya :)

  • deeperdown  (25.07.11 02:18:09)