Lucid Dreaming

Daha önce internette bi çok yöntem gördüm.Çoğunu denedim işe yaramadı.9GAG'de böyle bi yönem gördüm ama İngilizcem yetersiz geldi.Çevirebilicek gönüllüler arıyorum.

9gag.com

Bu yöntem aşırı yorgun olunduğunda daha çok işe yarar.
Kollarınızı yana alıp sırtüstü yatın. Gözlerinizi kapatın. Tamamen hareketsiz kalın. Uyanık kalmalısınız. Beyniniz vücudunuza uykuya hazır olup olmadığına dair sinyaller gönderecektir. Bu sinyaller; kaşıntı, vücut pozisyonunu değiştirme isteği, göz kırpma dürtüsü ya da göz küresini hareket ettirme isteği şeklinde ortaya çıkabilir. Tüm bunları yok saymalısınız. 20-30 dakika içinde göğsünüzde bir ağırlık hissedecek hatta belki garip sesler duyacaksınız. İşte şimdi uyku felci durumundasınız. Gözlerinizi açsanız bile halüsinasyon görmeye, yani gözü açık rüya görmeye başlayacaksınız ve isteseniz de vucüdunuzu oynatamayacaksınız. Şimdi vucudunuz tamamen uykuda. Rüyada olduğunuzu da bildiğinize göre gözlerinizi kapatıp rüya görmeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde rüyada olduğunuzun farkında olacak(zamanla ve pratikle) rüyalarınızı kontrol edebileceksiniz.

  • cashkorkmaz  (21.07.11 21:40:26)
Uyku felci durumu halk arasında "Karabasan" olarak bilinen duruma karşılık geliyor aynı zamanda ve yorumlarda da ne kadar korkunç olabileceği falan anlatılmış; eklemek istedim.

  • cashkorkmaz  (21.07.11 21:42:24 ~ 23.08.11 23:06:19)