Kuzey Kutbuna nasıl gidebilirim?

Oha demeyin. Seneye böyle bir niyetim var. Tabi ki en ucuz yolla. Kalkış yeri İzmir. Takvim 2012 yazı.

Şimdiden kafa patlatan herkes için teşekkürler.

  • whoosie  (21.07.11 16:17:41)
www.akbank.com

Bireysel İnternet Şubesi veya Cep Şubesi'ni kullananlar, Finlandiya buzullarında macera dolu bir tatil kazanma şansı yakalıyor!
18 Temmuz - 14 Ağustos tarihleri arasında Bireysel İnternet Şubesi'ne ve Cep Şubesi'ne girdiğiniz her hafta için 1'er çekiliş hakkı sizi bekliyor.
Hem Bireysel İnternet Şubesi'ne, hem Cep Şubesi'ne girin, Kuzey Kutbu'na giden 5 çiftten biri olma şansınızı artırın!
Kampanya ile ilgili detaylı bilgi için www.akbank.com
  • ben smyrna  (21.07.11 17:01:06)
bence güney kutbu demek istedin.

  • dekila olmeka  (21.07.11 17:19:23)
güney kutbu işini araştırdım geçenlerde, şehir ismini unuttum da güney amerika'nın ucundan bir yerinden turlar kalkıyor. unuttum da sanırım kişi başı 8 bin dolardı. tabii bu fiyata burdan oraya gidiş dahil değil.

kuzey kutbu bize daha yakın, o nedenle daha ucuza çıkabilir onu araştırmadım.

helsinki ya da kopenhag'dan kalkan turlar oluyor, daha çok fiyortlar vs ama kutba epey yaklaşılıyor. şurdakiyle gitti geçen sene bi arkadaşım. en ucuz yollusu bu oluur sanırım. arada promosyon yapıyorlar düzenli takip ederseniz yakalarsınız bir şeyler. gemiturlari.com
  • pyro clustic flow  (21.07.11 20:07:35)
CEvaplar için teşekkürler.
@ben smyrna Akbank fikri cazip değil. Sonuçta çekiliş işi. :)
@dekila olmak. yok kuzey dedim cidden daha yakın.
@pyro clustic flow 8 bin çok maaliyetli. Kutba yakın olması da fena fikir değil. takip edeceğim.
@whoosie sağol bilgilendirme için ama çok fazla şey en azından ben çıkaramadım.
tekrar teşekkürler.
  • balikci filozof  (22.07.11 01:08:34)
aslında kuzey kutbu kışın daha güvenli olmaz mı, sonuçta buzulların erimesimeselesi, batklık olması fln.

  • phoenixboy  (22.07.11 01:43:35)
ya bir acenta götürüyordu beş altı sene evvel araştırmıştım. 10 kişiyle gidiliyordu buzkıran gemilerle. ejder tur muydu neydi? bir bak istersen.

  • african rain  (22.07.11 12:27:43)
@phoenixboy kışın güvenli olabilir ama 21 haziran'ın keyinfe değer sanki.
@african rain İsveçteki bir arkadaşım Helsinki- Stocholm arasında böyle bir turu önerdi. yani buzları kıra kıra :)

  • balikci filozof  (22.07.11 17:49:13)