doğu karadeniz

sevgili duyuru sakinleri,
perşembe günü 6 günlük bir doğu karadeniz turuna gidiyorum. tur kapsamında erzurumu,artvini, ayder yaylasını, uzungölü, trabzonu-sümela manastırını, giresunu, orduyu, samsunu, sivası göreceğim.

yanına al dediğiniz eşyalar varsa bunlar nelerdir.
hava şu an orada nasıl, gelecek günlerde nasıl olur?
tavsiyeleriniz vs. varsa öğrenmeye hazırım. şimdiden teşekkürler =)

fotoğraf makinası, yağmurluk,bot

  • borzoi  (19.07.11 20:34:31 ~ 20:34:50)
Ne gerek vardı ki Erzurum ile Sivas'a? Hatta Samsun'u da salla. 6 gün ancak Rize'den ötesine yeter bence. Sen büyük bir yanlış yapmışsın arkadaşım. Neyse, havalar çok kötü bu aralar: sürekli yağmur yağıyor. Ancak hiç de belli olmaz yani. Perşembe'den sonra güneş açacak imiş.

  • bcm  (19.07.11 21:27:34)
karadeniz serin olur diye kazakla montla gitme sakın. gündüzleri ve ehir merkezleri accayip sıcak ve nemli. ben diyim antalya, sen de mersin.

yayla için ince bir mont ve ince bir kazak yeter. ben çok üşürüm dersen bi tane daha kazak al.

yağmur için şemsiye yerine yağmurluk daha kullanışlı olur.

yaylalar ve sümela için rahat, mümkünse su geçirmeyen spor ayakabı. abartıp bot-çizmeye gerek yok bence.

konaklamalar yaylada olacaksa, otellerde konfor arama. havlu taşımaya gere yok ama örneğin bizim kaldığımız otelde bir (1) tane saç kurutma makinesi vardı. bütün odalar elden ele dolaştırmıştık sırayla. ee otel konforu arıyosan ne işin var karadenizde, git kemere, beleke, çeşmeye.

foto makinesi demeye gerek yoktur heralde.

fırın sütlaç, mıhlama yemeyi unutma, hatta birer tane de benim için ye.

eşine, annene, sevgiline vs hemşinden hemşin bezi al, güzel pareo oluyor.

çay fabrikası gez, çay al.

fındık bahçelerine dalma, tüfekle kovalarlar adamı. miden sağlam değilse taze fındık yeme (zaten çıkmadı daha ama olsun uyarması benden) fena cırcır yapar.

acentayle gidiyorsanız gideceğiniz yerler bellidir zaten. o kısımlara girmiyorum hiç.
  • halanne  (19.07.11 22:45:33)
kavron yaylası

  • mr lucky  (19.07.11 23:13:02)
teşekkür ederim tekrar cevaplar için çok yararlı oldu benim için. nerden ne almam gerektiğini ne yemem gerektiğini öğrenmeye başladım.
botu görünce bir an korktum çünkü yanımda zaten kışlık hiç bir şey yok. en gerekli olanları bulmaya çalışıyorum.
acentayla gideceğim için de gidilen yerleri değiştirmem zor gibi görünüyor.
programda kavron yaylası görünmüyor ama umarım vardır.
  • saclarimdaki papatyalar  (19.07.11 23:36:38)
kalın bişeyler al arkana trabzon soğuk olur yaylalar filan. erzurum da aynı şekilde

  • fuskiyenin oglu  (20.07.11 03:38:04)
Arhavi'de Mençuna Şelalesi'ne çıkmayı unutma. Israrla isteyiniz.

  • bcm  (20.07.11 11:22:02)
rafting için ne diyorsunuz peki?

  • saclarimdaki papatyalar  (20.07.11 11:38:29)
Fırtına'da yap bence. Çoruh daha zor olabilir.

  • bcm  (20.07.11 18:18:29)