En iyi çamaşır makinesi markası modeli

hangisidir?

Teşekkürler

Makine ya :)

Penti, Victoria's Secret, La senza vs vs...

  • 44  (19.07.11 14:50:13)
çok sağlam olsun para önemli değil dersen (bkz: miele) yada (bkz: amana)
çok pahalı olmasın ama iyi olsun dersen samsung olabilir

  • neysene  (19.07.11 14:55:16)
bizde bosch var baya sağlam makina bence

  • technicalte  (19.07.11 14:57:00)
cacharel olabilir.
tarza da bağlı
Edit: Evet bosch candır.
  • benlik bu kadar  (19.07.11 14:59:06 ~ 15:00:13)
bide unuttum sormayı. usta bütçe nekadar ?
bide bilgin olsun: ve bosch, siemens gibi ürünlr artık türk üretim olmaya başladı. öncelikle bunların nerde üretildiklerini sor. türkiye derse almadan çık. vestel zaten alma (bide yerli üretime destek verin demezmi pezevekler. sene daya çürük malı ondan sonra nye bizden almıyonuz)
samsung kore malıdır ve adamlar teknolojiyi fena kullanıyolar yani. amaa bu işler birazda şans işi çok para saymışındır herkes kalite der mal elind patlar, olur yani.

edit: alakası yok ama içimde kalmasın: buzdolabı alırsanda (bkz: liebherr) marka almanı tavsye ederim kalite/performans açısından idealdir. kendileri vinç üreten bir firma ve soğutucularınıda yapıyorlar(oradan buzdolabına geçmişler) yüksek ihtimal alman yada düşük bi ihtimal isviçre markası
  • neysene  (19.07.11 15:09:46 ~ 15:19:34)
bosch var..alman yapımı 7 yıldır tık demedi..maşallah diyelim

  • kerem75  (19.07.11 16:09:25)
nerede kullanacağın da önemli. öğrenci evi mi? evleniyor musun?

eğer evlenecek biri alacaksa bosch grubundan şaşma. siemens, profilo, bosch. hatta şu amkine şahane bir makinedir.

www.tekcarsi.com

ucuz olsun öğrenci evinde kullanacağım dersen indesit ve ariston'dan uzak durmanı tavsiye ederim. altus, regal filan olabilir.
  • detroitli kizil  (19.07.11 19:39:50)
Evdeki tüm beyaz eşyalar çamaşır makinası hariç bosch, hepsinden de gayet memnunuz, 6 yıl önce düğünde almıştık.

Çamaşır makinem ve tv ise bekarlığımdan kalma 10 yılı aşkın beko. Onlardan da gayet memnunuz.

Marka model konusunda çok fazla alternatif var, çok üst düzey olandan normal seviye olana kadar. Bence kriter belirlemelisiniz:

Enerji ve su sarfiyatı ne kadar az o kadar iyidir
Sessiz çalışması
Kapağının büyük olması
Kapasitesinin çok olması
Kırışık azaltma özelliğinin olması
bütçene uygun olması vs

Dodanımhaberde güzle öneriler bulaiblirsiniz:
forum.donanimhaber.com
  • 44  (20.07.11 11:53:57)