Gamepad karşılaştırması - Siz hangisini tercih ederdiniz

Gamepad almayı düşünüyorum ama 3 model arasında kaldım. Özelliklerini ve bana göre artılarını yazıyorum. Siz de birini tercih ederseniz çok şahane olurdu.
Öncelikle şunu söyleyeyim: Pc ve Ps2 sahibiyim.

Logitech Cordless Rumblepad 2
+ Logitech olması. Elimde bir sürü logi ürünü var ve hepsi gerçekten iyi. Bunun da iyi olduğuna şüphe yok.
+ Kablosuz olması
+ Henüz bir adet bile kötü yorum almış olduğunu görmemem.
- Sadece Pc uyumlu.
- Şu an, gamepad destekleyen birçok oyun, xbox kontrol cihazına göre ayar çektirdiğinden, en başta onu ayarlamak gibi bir derdi var.

Microsoft Wired Black Gamepad
+ Klasik microsoft Gamepad'i. Hiç kullanmadım ama eminim kalitelidir. Sonuçta hayvan gibi kullanıcısı var.
+ Xbox360'ta da kullanılabiliyor. (Aslında direkt xbox gamepad'i ve pc'de de kullanılabiliyor demem daha mantıklı olur sanırım) Fakat Xbox sahibi değilim ve yakın zamanda da olmam herhalde.

Saitek Cyborg V.3 Rumble Pad
+ Pc/Ps2/Ps3 uyumlu. Elimde pc ve ps2 olmasının yanı sıra, yeni nesil bir konsol alırsam, ilk aldığım ps3 olur sanırım.
+ Sol analog ile yön tuşlarının yeri değiştirilebiliyor. Yani 2 saniyede çıkarıp takabiliyorsun o kısmı. Bu da hem Ps, hem de xbox gamepad'i gibi kullanmaya olanak sağlıyor
-Saitek ürünü kullanmadım ama okuduklarıma göre bir Logitech, Microsoft ya da Sony gamepadleri kadar ergonomik değil. Dayanıklılığı hakkında da pek bir fikrim yok.

Budur.
Teşekkürler.

Edit: Fiyatları hemen hemen aynı. Bu yüzden o kısmı pas geçiyorum.

Logitech panpa.

  • durdenist  (19.07.11 14:43:10)
ben yaklaşık 3 sene kadar önce rumblepad 2 aldım. o zamanlar yeni yeni bu games for windows geyiği çıkıyordu. pes falan oynadım uzun bir süre, sonra başka oyunlar oynamak istediğimde baktım futbol oyunları hariç directinput destekleyen oyun kalmamış piyasada, hepsi xbox gamepadi istiyor.

6 ay sonra gidip logitech chillstream aldım bi tane, xbox gamepad tipinde fanlı manlı bişey. rumblepadden sonra inanılmaz kalitesiz geldi, ama games for windows oyunlarında sorunsuz çalışıyordu. hiç yoktan iyiydi.

chillstreamden yaklaşık 1 sene sonra da eeeh eytere bea diyerek recieverlı kablosuz xbox gamepadi aldım. şimdi çok mutluyum, gerçekten çok kaliteli bir gamepad, rumblepadi sadece 3+ kişi futbol oyunlarında kullanıyorum artık. tabii yanlış anlaşılmasın, rumblepad 2 hala ve sonsuza dek en iyi playstation tipi directinput gamepad olarak kalacaktır, ama artık miladı doldu.

özet geç piç: microsoft xbox gamepadi alın.
  • archvile  (19.07.11 18:32:27 ~ 18:32:56)