[]

pavlonya ağacınının kökünü kurutmak

yaklaşık 10 sene önce dikilen, pavlonya ağcını kurutmak istiyoruz. ilk dikildiği yerden 3-4 metre çapında, bulduğu her delikten yeni filizler çıkıyor. delik bulamadığı yerlerde de kaldırım ve yol taşlarını patlatarak kendine yer açıyor. elektrik ve telefon tellerini kopardığı için gövde zaten kesilmişti ama o kadar arsız bir kökü var ki sürekli büyümeye çalışıyor. şu ana kadar köküne çamaşır suyu, por-çöz dökmek gibi bazı girişimler oldu ama sonuçsuz kaldı. nası kurutcaz bu ağacı?

not: ağaç kesilmesine karşıyım valla ama bu ağaç yakında evi bile yerinden oynatacak yaw.


 
üzerine çakabildiğiniz kadar paslı çivi çakın
dibine de bol kızgın yağ dökün

  • superb  (19.07.11 09:26:39) 
mazot dökmeyi denediniz mi köklere?

bir de tuz dökerler bu durumda ama...
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (19.07.11 09:43:06) 
tarım ilacı satan bir yere danışın, onlar her şeyin nasıl kurutulacağını bilir.


  • 9kuyruklukedi  (19.07.11 11:46:42) 
hocam kireç dökün...

eskiden gövdesinin var olduğu zamanlar ki dallarının yere iz düşümünü alıp, gövdeyi merkez kabul edip tam 3/4 ü ne denk gelen toprak yüzeyine verin.

Ya da bir zirai ilaç bayisine gidip total herbisit alın, çok yıllık için dersiniz.Onu da yukarıda anlatığım alana dökün.
bu kadar (:
  • chaoslord  (19.07.11 19:18:40 ~ 19:20:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.