modem bağlantıyı kesip duruyor.

pikatel airplus bir wireless modemim var olmaz olsun.. sürekli bğalantıyı düşürüp tekrar bağlanıp duruyor. cinnet geçirmek üzereyim. modemi alıp ordan oraya atıp ayaklarımın altında ezmeyi falan hayal ediyorum.

derdi ne bunun?

modeme firmware yapmayı dene bence notebook vs üzerinden bağlanıyorsan wireless sıkıntı yapar.

  • elishafanz  (18.07.11 16:07:53)
*bağlantı kablolarını kontrol ettiniz mi?
*splitter kullanıyor musunuz?
*paralel bağlantı var mı?
  • patlak fermuar  (18.07.11 16:08:48)
öncelikle; splitter ve splittera giren kabloların kalitesinden emin olun...

ama asıl sorun santrale uzaaklığınız ile ilgili... bunun sonucunda net hızınızı hat kaldırmıyor ve kopmalar meydana geliyor...

kaç mb hız alıyorsunuz? hızınızı 1-2 mb düşürtmeniz sorunu çözecektir;

ama; modemin gelişmiş ayarlar tabında adsl tipini G.DMT olarak değiştirirseniz en azından bu kopmalar daha seyrek olabilir, hatta olmayabilir (benim durumumda çok seyrekleşti)
  • nucleon  (18.07.11 16:17:35)
@nucleon: santral üst sokakta abi. aylardır aldığım internet hizmetini kablolar şimdi mi taşıyamıyor. 8mbit'e kadar netlimitsiz kullanıyorum.

@patlakfermuar: splitter var, paralel bağlantı yok. kablo kalitesinden anlamam.

@elishafanz: deneyeceğim.
  • vital  (18.07.11 16:41:00)
şimdi şöyle, acaba sen neti o santralden mi alıyorsun ?

modem ayarlarında info sekmesini caps alırsan dB değerlerinde daha iyi anlaşılır...

ya da nette biraz araştır, 8 mb e kadar sınırsız kullanıyorum, kopuyor yaz google a bayağı bir sonuça çıkar, dh de konusu var, orada benim yazdıklarımı 10 sayfada anlatmışlar...
  • nucleon  (18.07.11 16:48:01)