wow lag sorunsali

olay şu, çözemedim bir şekilde;
ankara'da okuyorum, netim 5 mb sinirsiz, ancak wowu 50-60 ms ile oynamaktayim.
memleket antalya , 8 mb sinirsiz var, 100-120 ms arasi oynuyorum.
ancak torrent vs. kkullandigimda 900-950 kb arasi çekiyorum. ankarada torrent 400-500 arasi oluyor. 8 mb sinirsiz olmasina ragmen neden lag performansim digerine göre daha düsük? yapabilecegim birşey var midir?

antalyada kablosuz mu kullanıyorsun ?

  • hepta  (17.07.11 01:53:14)
bu verdiğin değerler speedtestte ölçtüğünde gördüğün değerler mi? bende de mesala 8mb sınırsız var ama 6mb'ı görüyorum en fazla

  • hononu  (17.07.11 01:54:05)
@hepta, hocam ikiside kablosuz.
@hononu, speed test sonuçlarida gayet güzel ankara'da kullandigimdan daha yüksek çikiyor.

  • dotakafa  (17.07.11 01:55:10)
yapabileceklerini sayayım, google'da önce bir arama yap lagı düşürme ile ilgili olarak ama klasik şeyler

antivirüs firewall varsa devre dışı bırak, ya da wow un exe sini exclude liste ekle ki trafiğini sürekli takip etmesinler.

wireless öyle süper bir teknoloji değil, özellikle multi olayında (landa bile) kopmalar oluyor.

Biz 2 kişi yanyana localde dota oynadığımızda, modem üzerinden wireless kullanarak bağlanıyoruz ve arada aşırı derecede lag oluyor veya bağlantı kopuyor.

modeme kabloyla bağlan olmadı
  • bonjurkes  (17.07.11 01:58:30)
aynı değerlerde 300 msle oynuyorum ama ne lag ne delay problemi var

  • dynamo  (17.07.11 02:38:15)