Dikkat Dağınıklığı ve Unutkanlık

Selamlar,

Uzun zamandır farkında olduğum ve beni rahatsız eden dikkat dağınıklığı ve unutkanlık problemim var. Öğrenci olarak artık öğrenmem durdu neredeyse. Zor öğrenir oldum. Yaz döneminde de çalışıyorum ve işim gereği kasa bende. İki gündür toplamda 150 TL açık verdim kasadan bu sebepten ötürü.

Canım iyice sıkılmaya başladı. Sevgilimle olan ilişkimi de etkiliyor. Kız bugün hastayım diyor, ertesi gün hasta olduğunu unutuyorum. Doğal olarak öküz sevgili muamelesi görüyorum.

Canıma tak etti artık. Pazartesi doktora gitmek ve uzman yardımı almak istiyorum ama bu sorunuma hangi branş bakar? Bir yardım ediverin.

Psikiyatri bakar.

  • jesterdvine  (16.07.11 21:15:25)
b12 vitamini eksikliği de olabilir ayrıyeten, kafanda bulunsun.

  • corrado  (16.07.11 21:20:30)
Psikiyatri +1
Ayrıca B12 eksikliğine benzemiyor pek.

  • grgn  (16.07.11 21:30:26)
ağa valla bendede var ya son bi kaç senedir, gelişmeleri buraya yazarsan iyi olur.

  • dynamic0de  (16.07.11 21:39:10 ~ 22:43:14)
Pazartesi sabahtan bir gideyim bakalım..Teşekkürler bilgilendirme için.

dynamic0de,

Unutmazsam yazarım :)
  • hayattan sikilan adam  (16.07.11 22:06:07)
Kafa maşguliyetinden de oluyor :) Madem işinizi bu kadar etkiliyor, doktora da gidin tabii.

  • sourlemonade  (16.07.11 22:33:21)
HDD olarak adlandırılan bir problem büyük ihtimal.
hiperactivity disiase disorder yani.
hiperataktiviteye bağlı dikkat dağınıklığı sendromu...
ilacı, tedavisi olan ama teşhis ve tedavi uygulanmadığında hayat karartan bir merettir. hemen dokorta dostum...
  • olivia  (16.07.11 23:45:47)
nöroloji ye de gitmek de fayda var bence.

  • tekilabambam  (17.07.11 00:51:21)
Unutkanlıkla beraber; asabiyet,yorgunluk,bitkinlik,çabuk yorulma gibi şikayetlerinizde varsa guatrınızı kontrol ettirin.Tiroid hormonlarının düzensiz salgılanmasından kaynaklanıyor olabilir.

  • ÇERKEZBEYİ  (17.07.11 02:15:36)
Şayet guatrdan şüpheleniyorsanız;genel cerrahi'ye gitmelisiniz.

  • ÇERKEZBEYİ  (17.07.11 02:16:46)
Bu arada arkadaşlar eşşeğin şeyine iyice su kaçırmışlar. Lan aramızda iki kelimeden teşhise yakın sözler söyleyenler gönüllü doktorlar da varmış. HDD ne alaka olum?! Ayrıca yanlış yapıyorsanız bari doğru yapın. Hyperactivity Deficit Disorder doğrusudur. Allah muhafaza birisi öyle bir cevap üstüne yanlış yönlenirse ne olacak?

  • jesterdvine  (17.07.11 07:56:04)
Sabah doktora gideyim bakalım ondan sonra yazacam buraya..İlk adres psikiyatri..

  • hayattan sikilan adam  (17.07.11 18:43:59)