Pes 2011 Kontra

Arkadaş, genelde Arsenal veya Barcelona ile oynuyorum. AI'ye karşı hiç oynamıyorum, hep gerçek kişilerle. Lakin hayvani bir baskı kurduktan sonra bu takımlar acayip kontra yiyor. Ben diyorum ki en az 4 adam çakılı kalsın geride, ileriyi hallederim zaten.

Kısaca, defansta iki adamla nasıl yakalanmayız Pes 2011'de?

defans oyuncularını oyuna taktik yaparken kale önüne kadar çek.default kalmasın yani

  • ruhadam  (16.07.11 13:06:37)
ayrıca stoper yap hepsini bek oynatırsan ileri çıkarlar.

  • trajikomix  (16.07.11 13:11:07)
defans oyuncularını istersen kalecinin de arkasına çek, eğer rolünü "stoper" yapmazsan ataklarda yardırır giderler. geride çakılı olarak durmasını istiyorsan bütün defans oyuncularını stoper yap. ben de zorlu rakiplere karşı bek oynatmıyorum, direk 4 stoper oynatıyorum :)

  • dzingis  (16.07.11 14:11:59)
şimdi stoper yaparız da, mesela barcelona'da pique de verkaça giriyor yeri geldiğinde. bunu nasıl engelleyeceğiz?

  • colg fusion  (16.07.11 14:25:09)
ver kaç tuşuna basmadığın sürece ver kaç yapmaz.

yalnız pique'nin son dakikalarda ileri çok çıkması direk oyunun özelliği. başka da öyle bi' stoper görmedim ben pes2011'de. adam son dakikalarda forvet oynuyor, yapacak bir şey yok :)
  • dzingis  (16.07.11 14:38:53)
Bek yaparsan atakta ileri çıkarlar bu nedenle 4 stoper oynayabilirsin tavsiyesi mantıklı. ya da birini bek birini stoper yapabilirsin, mesela dani alves bek olur abidal stoper olur. Böylelikle takım ataktayken 3 stoper kalmış olur ki bu da bir çok atağı savuşturmak için yeterli olacaktır.

Pique'nin ileri çıkmasının da çözümü menajerlik ayarlarında. Takım skor olarak gerideyse ya da durum berabere ise son 15 dk. stoper bindirmesi olarak ayarlanmış Barcelona'nın default menajerlik ayarlarında. Onu silip Top Çevirme Oyunu'na devam edebilirsin. Menajerlik ayarları biraz karışık gelebilir ilk bakışta ama kurcalarsan bir çok ayarı oradan yapabileceğini göreceksin.
  • episantr1  (16.07.11 15:37:30)