Network Analyzer geçici süre için nasıl bulurum?

Bilmem kaç bin dolarlık bu aletten geçici bir süre için edinmem gerekiyor. Kiralama yöntemi uygun olabilir. Ankara'da var mıdır böyle bulabileceğim bir yer? Hayrına hibe edecek olanlara hayır demem :)
Neden, ne yapacaksını karıştırmayalım, lazım işte ;)

RF network analyzer aradığını düşünüyorum:

kiralama için bulabileceğini sanmıyorum. üniversitelerin araştırma labraturlarında olabilir.

eğer sadece scalar ölçüm yapacaksan trackingli bi spectrum analyzer da işini görecektir.

kiralasan bile kolay aletler değiller cihazı tanıman ve kalibrasyonu çok iyi yapman lazım. kullandığın kalibrasyon setinin mutlaka temiz ve sağlam olması önemli. kabloların konnektörlerin falan hepsi sıkı ve temiz olmalı. yoksa sonuçlar çok şaşıyor.

bir de kac ghz birşeye ihtiyacın var vector mü olacak scalar mı ? gürültü tabanı ne olması lazım. giriş çıkış empedanların neler vs. vs.

bi devre yada komponent test etmek istiyosan bana gönderebilirsin test edip çıktıları yollarım.

bir de bi kaç bin dolara bulabilceğin aletler değiller 2ci el 10 yaşındaki bi tanesi bile yaklaşık 8000$ ediyor.
  • orpheus  (13.07.11 03:06:31 ~ 03:09:32)