Ürün iadesi

merhabalar,

geçenlerde lacoste'dan bir şort aldım. Giymekten vazgeçip yine geçenlerde mağazalarına gidip para iadesi almaya gittim. Mağaza "biz para iadesi yapmıyoruz, başka bir ürünle değişebilirsiniz" dediler.

Yasal olarak para iadesi yapmak zorundalar, değil mi? Bunun firmadan firmaya değişmesi gibi birşey söz konusu değildir diye düşünüyorum?

sali pazarindan almamissin sonucta. urun giyilmemis, etiketleri sokulmemis durumda ise geri verebilirsin. butun buyuk magazalar bu sekilde calisir. bence hakkini ara.

  • roadrunnerr  (12.07.11 10:38:01)
para iadesi deilde hediye çeki iste

  • borzoi  (12.07.11 10:40:14)
@borzoi, aslında ürün değişimi bile yapabilirdim. Ama artisce biz yapmiyoruz diyince ben de sen bekle beni cnm benim 5 gune geri geliyorum dedim. Boyle kendilerine bir halt sanmaları beni sinir etti. Sonucta adı lacoste'da olsa ferragamo'da olsa Eren holding'e bağlı perakende mağaza. Senin benim açacağım bir mağazadan yasalar karşısında farklı bir statüye bürünme tribine girmesinler.

  • murat mc  (12.07.11 10:44:12)
tüketici haklarına göre ilk 7 gün içinde mazeret falan bildirmeden, 30 gün içinde de mazeretiyle iade yapmak zorundalar diye aklımda kalmış..

en son arkadaşıma elle 2 ay sonra sorunlu ayakkabısına para iadesi yaptı, kredi kartına taksitli aldığından her ay taksit miktarında geri ödeme yaptılar..ama iş oraya gelene kadar da epey uğraştırdılar..
  • su olsam ates olsam  (12.07.11 10:48:44)
lacoste merkeze yaz (türkiye). tıpış tıpış iade ederler.

  • african rain  (12.07.11 11:03:48 ~ 11:08:11)
yasalardan aklımda kalan UZAKTAN alışverişlerde 7 gün içerisinde sebepsiz iade mümkün fakat MAĞAZADAN yapılan alışverişlerde iade zorunluluğu yok, hediye çeki zorunluluğu var.

  • saiko  (12.07.11 11:23:16)
@murat dediğin doğru lacosteda çalışan adamlarda öle bi artislik oluyo tipe göre müşteriye bakma bakmama,sanırsın o mağzanın sahibi o,mesayi bitiminde yağlı kafasını ikarus camına koyarak gitmiyo sanki,merkeze mail at sana böle diyen görevlininde adını ekle,alsınlar aklını çalışanın,hatta gi mağza müdürüyle görüşcem de ona çemkir.

  • borzoi  (12.07.11 11:54:44)
ozellıkle bazı ayakkabı magazalarında da bu oluyor steve madden dan ayakkabı almıstım alırken sormanız gerekıyor gerı para ıadesı yapılıyor mu dıye bana degısım yapabılır veya cek verebılırız demıslerdı ayakkabıyı almadan once .bazı magzaların bu tarz prensıplerı var paranızı alamazsanız hedıye cekı alın da baska bır zaman begendıgınız seyı alırsınız onunla ama yetkılılerle konusmayı da deneyın derım ben

  • verapalas  (12.07.11 13:17:27)