Hangi Yüzük Hangi Parmağa?

Bu konuda çok cahilim. Lütfen birisi şunların anlamlarını yazabilir mi? Söz mü, nişan mı, evlilik mi, hiçbirşey mi. Nedir?

Sağ El Alyans?
Sağ El Tek Taş?
Sol El Alyans?
Sol El Tek Taş?

sağ el alyans söz olmalı ya da nişan
sol el alyans evlilik. tek taşları bilemiyorum.

  • bad boy for life  (11.07.11 23:17:41)
boşanınca da sol ayak baş parmağına takıyorsun.

  • nuisance  (11.07.11 23:25:18)
evlilik teklifi aldım ve kabul ettim nasıl farklılık gösteriyor acaba? teklif ederken sağ ele kız 3sn sonra kabul edince diğer ele mi geçiriliyor? yoksa cepten ikinci bir yüzük mü?

  • bananebundan  (11.07.11 23:35:08 ~ 23:35:35)
sağ ele takılanlar sözdür veya nişandır, sol ele takılan evli olduğunu gösterir. alyans veya tek taş bence takanın keyfine kalmış. birinden birini seçersin veya ikisini birden takarsın, ya da alyans ve üç taşlı/beş taşlı yüzüklerden takarsın.

  • saatgeceninonikisi  (11.07.11 23:42:38)
oğlan teklif ederken sağ ele takıyor. kız da evet diyince sola geçiriyor diye anladım ben.

  • kediebesi  (11.07.11 23:59:54)
bizim kültürümüzde sağ taraf nişana, sol taraf nikaha aittir. benim bildiğim olay bu. evlendiğiniz gün geçebilir o yüzük diğer ele. ama tabi insanlar başka başka şekillerde takılıyor da olabilir.

  • saatgeceninonikisi  (12.07.11 00:24:10)
diğer ülkelerde farklı evet.

  • 386 dx  (12.07.11 10:40:33)