Duvarin boyasini soktum. Napicam?

Bir ay sonra evden cikiyorum, evi boyatmam gerekmicekti ama biraz once poster sokerken boyayi da soktum biraz. Fotograf da ekledim, bakin...

Bunu bugune kadar yapabilmis yegane insan olmadigima gore butun duvari boyamaktan daha pratik cozumleri vardir diye dusunuyorum. Vardir dimi? Var mi? Uhuhuuuhuhuhu....

Kopan parçayı boya satan bir yere götürürsen aynı rengi bulup sadece o kısmı boyayıp bütün duvarı boyamadan sorunu ortadan kaldırabilirsin. Hatta bazı babacan boyacılara denk gelirsen az birşey boya alabilirsin veya boyayı alayım ama rengi gözüme kestiremedim der boyayı nakit olarak alırsın (herhangi bir sorun olursa -renk tutmaması gibi- değiştirebilir miyim dersin) eve getirip kutuyu fazla hırpalamadan kapağından alacağın az miktarda boya ile kapatabilirsin..

  • Ekim Bebesi  (11.07.11 22:22:12 ~ 22:30:19)
kumbeji gibi bir renk galiba.beyaz rengini kır suluboya falan krem rengi bişey sür fondoten :).sadece oysa ev boyanmaz zaten.

  • hll4747  (11.07.11 22:31:24)
bunu icin ev boyanmaz da ev sahibi kil, bunun icin depositodan kesinti yapar. kontratta yaziyor cunku. :/

  • luin 41  (11.07.11 22:34:36)
koçtaş vs gibi yerlerde küçücük miktarlarda bile boya satılıyor olmalı. boyadan bir parça koparmana bile gerek yok minicik zaten.

  • african rain  (11.07.11 22:41:50)
ama o boşluğa önce alçı çekip doldurmak lazım.

  • mr fusion  (11.07.11 22:49:31)
bunun yuzunden kesinti yapan ev sahibini odunla kovalarlar

  • 2pac  (11.07.11 22:59:55)
@2pac gel kovala lutfen :(

  • luin 41  (11.07.11 23:04:19)
kopan parça dökülüp gitti mi ya da bantta yapıştı ve çıkmıyor mu? ben de duvardan bant sökerken o büyüklükte bi parça koparmıştım ama 3 senelik boya olduğu halde yumuşakmış ki olduğu gibi banttan çıkarıp kopan boya parçasını geri yapıştırmıştım. şimdi bakıyorum, yakından bile hiç görünmüyor.

  • daysleeper  (11.07.11 23:04:33)
@daysleeper

bazi kisimlari kaldi, bazilari koptu. yani her kosulda bir ariza olarak orda kendisi. :/
  • luin 41  (11.07.11 23:11:06)
acaba üstüne bi kağıt koyup kalıbını çıkarsan sonra evin daha bi görünmeyen köşesinden kalıba uygun boya parçasını söküp boşluğa yapıştırsan?? olur mu ki?

  • jimicik  (11.07.11 23:28:09)
buradaki sorun sizin duvarın zaman içinde kirlenmiş olması, aynı tonu bulmak zor olabilir.

  • geven kafa  (11.07.11 23:31:47)
nasıl olsa yeni taşınacak kişi badana boya yaptıracak, ben ev sahibi olsam üzerinde durmazdım.

  • firez  (12.07.11 00:09:41 ~ 00:09:54)