KPSS İngilizce sorusunda hata olabilir mi?

Parçadan bi kesit: ...Greater precipitation might have increased flood frequency, the extent of flood and soil waterlogging, as precipitation in the river catchment was the main determinant of alluvial systems dynamics.

Soru: We can understand from the passage that during the Neolithic period, ...

ÖSYM'ye göre doğru şık: ...regional rainfall was probably determined by alluvial systems dynamics.

Bi yanlışlık yok mu burda? Parçada determinant olan yağış, cevapta determined by olmamış mı?

Şu anda açılmıyor ama www.osym.gov.tr burdan girip İngilizce testindeki 33 soruyu bularak parçanın tamamına bakabilirsiniz.
Süre 10 dakka.

Edit: Direkt testin linki: www.osym.gov.tr

Hmm. Baba yağmurlar (presipiteyşın) nehirlerdeki oynaşmayı arttırmıştır, zaten alüvyal sistemlerin dinamiklerindeki etken olan şeydir. Adamlar da demiş "bölgesel yağışlar ihtimalle alüvyal sistem hedeleri tarafından belirleniyordu"

Lan?
  • jesterdvine  (11.07.11 18:20:06)
bir ton vaktimi yemesine rağmen cevaplayamadığım soru. pek tabii ki bence de yanlış, cümlede söylenenin tersini cevap diye vermiş.
zaten en zor paragraf buydu, kendileri de anlamamışlar demek peh!

  • canimnicknameyazmakistemiyor  (11.07.11 18:36:21)
Nereye sikayet ediyoruz bunu?

  • mabl  (11.07.11 19:10:18)