Winamp ile ilgili iki soru. Queue fonksiyonu ve idv2 tag

Merhabalar efenim. Geçenlerde yeni bir bilgisayar aldım. Default olarak Windows 7 yüklü biçimde geldi. Ben de programların en son sürümlerini indirip kurdum. Bunlardan biri olan winamp ile ilgili iki sorunum var.

1- Queue fonksiyonu playlistte şarkıyı seçip q tuşuna basarak çalışıyor malum olunduğu üzere lakin önceden kullandığım winampta bir şarkıyı ardı ardına sıraya koyabiliyordum playlistten fakat bu yeni kurduğum winampta aynı şarkı arka arkaya sıraya alınmıyor. Bunu yapabilmek için neler gerekiyor?

2- Eski winampımda idv2 taglere yazdığım türkçe karakterli tagler gayet düzgün görünüyordu fakat bu yeni winampta ı ve ş harfleri maalesef sıkıntılı. Manuel olarak düzeltince düzeliyor ama zaten bu şarkıların tagleri düzgündü. Eski winampta sadece bunun için bir tam gün harcadım diyebilirim. Üstelik idv2 tag harici primary olarak temel bilgiler diye bir sekme açılıyor alt + 3 yapınca. Burada eski bilgisayarımda idv2 taglerim gayet düzgünken yenisinde ne oldu da böyle oldu? Önceki bilgisayarımdaki winampta sanırım sadece jump to file extra kuruluydu eklenti olarak. Onunla mı alakalı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1-j ye bas,alt tuşuna basarken şarkıyı kaç kez çalmak istiyorsan o kadar tıkla.şarkının yanında yine [1] yazar ama tıkladığın kadar çalar bu sefer.

  • odanesi  (11.07.11 00:36:02)
2- windows ingilizceyse sistemin code page'ini türkçe olarak ayarlaman gerekebilir:
control panel - region and language - administrative - change system locale - turkish(turkey). sonra restart.

  • xanathar  (11.07.11 01:29:24)