Araba satın alacağım, tavsiye gerek.

Merhaba panpi$ler..

Aracı normalde babam, arada bir de ben ve kardeşim kullanıyor. Şimdi şöyle birşey gerek bize.

Araç 30-35 bin civarında olacak.
Mümkünse 0 olacak.
Dizel olacak.
Klima vs. olacak.

Noolabilir lan ?

Chery Tiggo düşündüm de babam sıcak bakmıyor. bit.ly

Alınır mı bu araç mesela?

Lan herşeyden anlıyorum da şu araçlardan bi anlayamadım, ben sürer geçerim arkadaş bi yardımcı olun. (Albea ya lpg taktırınca beyni dağılmış, Albea,accent falan olmaz yani)

Edit 1 : Bir de ne deniyor şu araçlara bilmem de, bagajı olacak arabanın. Babam bismillah işe Fiat Linea diye girişti, fiat'dan da illallah dediğim için başka bir model bakalım diye açtım bu ilanı.

cherryyi boşverin, astra filan sorun belki birkaç biraz daha eklersiniz

  • medievalman  (10.07.11 17:59:20)
sözlükten kreider'a ulaş. o anlar.

  • hickork  (10.07.11 18:00:49)
@hickork : Maalesef sözlükçü olamadım daha.

  • her yerde is goren  (10.07.11 18:02:08)
Astra Sedan alın derim mutlaka, o paraya alınacak en iyi araç. Chery nedir yani.

  • roket adam  (10.07.11 18:05:55)
honda jazzlara bak. Şehir içinde yakıt tüketimi az. Ya da Smart a bakın onunkisi daha da az ama o 2 kişilik küçük bi araba =)

  • Kreuzberg  (10.07.11 18:17:21)
bi de fiat 500 ler var. www.fiat.com.tr

  • Kreuzberg  (10.07.11 18:18:15)
sedan deniyor o bagajlı arabalara. öyle istemeseydiniz çok seçenek vardı (fiesta, jazz, punto vs.) ama böyle diyince seçenekler azalıyor. bu arada lpg takınca albea'nın beyni dağılmış olamaz zira neredeyse bütün albea ve accent taksiler lpg'li, hepsinin de beyni sağlam.

  • i was me but now he s gone  (10.07.11 18:22:00)
ikinci el temiz bir araç düşünürseniz honda civic,vw jetta,ford focus,opel vectra gibi kaliteli araçlar alabilirsiniz.ufak bir araştırmayla size uzun süre sorun çıkarmayacak arabalar bulabilirsiniz.2. el diye korkmayın hemen.

ikinci el olmaz mı? o zaman konfor ve kaliteden biraz daha ödün verip renault megane,citroen c4 sedan,chevrolet cruze,renault clio,hyundai accent(dizel alacağınız için lpg taktırma gibi bir derdiniz yok) gibi araçlar düşünebilirsiniz.

saydığım modeller arasından beğendiğiniz olursa detaylı bilgi almak için duyurudan mesajla ulaşabilirsiniz bana,elimden geldiği ölçüde yardımcı olurum.
bu arada chevrolet cruze ve honda civic'te dizel motor seçeneği yok,hatırlatayım.

uzun yazdım ama değinmeden geçemeyeceğim;accent,clio,fabia,206,albea gibi araçlar için 30-35 bin lira çok fazla,inanın değmez.o kadar para verdikten sonra bir üst segmente çıkmak daha mantıklı olur.
  • p a t r i o t  (10.07.11 19:00:12)
www.chevrolet.com.tr

33.908 tl diyor hocam.
dizel değil malesef
klima var

ama öneririm.
  • ole  (10.07.11 19:03:49)
Az daha para biriktir polo bm al bence.

  • ForzAras  (10.07.11 19:11:15)
@i was me but now he s gone : valla dağılmış, ben de babamın yalancısıyım, çip midir nedir bi zıkkım gitmiş, hatta eskişehire gezmeye gitmişlerdi, şimdi yarın ben gidicem eskişehire, iki üç gün kalırım artık.

@kreuzberg : yahu aile arabası olucak, ne smartı ne 500'ü :))

@p a t r i o t : zaten üst segmente çıkalım diyoruz. Linea diyor babam da ben Fiat'dan kurtulalım diyorum.
  • her yerde is goren  (10.07.11 19:21:05)
skoda fabia ambiente 1.6 tdi 90 hp. 1500 rpm'de 230 Nm tork üreten süper bir VW motoru mevcut. 37600 tl.
veya dsg şanzımanın keyfini istiyorsan, aynı fiyata, aydı donanım paketli (ambiente) 1.2 lt tsi dsg modeli de mevcut. 105 hp, 175 Nm tork @ 1550 rpm.

  • screamshot  (11.07.11 10:39:03)