banyosal tamirat masrafı

selamlar,

banyoda bir takım işler yaptırmak istiyorum.

-küvet kırılacak çöpe atılacak.
-yerine bir duşakabin alınıp takılacak.
-banyoya lavabo-dolap seti gibi bir şey takılacak.

giderleri hazır.
lavabonun, dolabın, duşakabinin satın alınması lazım. işçiliğe para ödenmesi lazım.
toplam kaç günlük ve kaç liralık iş vardır aşağı yukarı tabii ki?

mersi.

edit: süper kalite olmasın ama dandik de olmasın istiyorum. il, bursa.

lavabo banyo dolabı min. 250-300,duşakabin min.200 civarı. kırma dökme tahimen min. 250- 300 civarı tutar sanırım, bir de duşakabin montajı var 100 tl istiyorlar. fayans işi çıkarsa o ayrı tabi.

  • greenplease  (08.07.11 14:42:02 ~ 14:46:48)
Hangi ilde yaptıracağınıza ve istediğiniz ürünün kalitesine göre fiyat fazlasıyla değişir.

  • waryemez  (08.07.11 14:52:07)
duş teknesi+kabin 500-800 dahada abartabilirsin tabi.
kırma dökme ve yeniden fayans vs. döşeme masrafı 300 civarı
lavabo 50-60 TL
dolap Ortalama 300 TL
Armatür vs alacaksan en az 100-150 de ona yazarsın
Şu an hesaba katmadığın ama büyük ihtimalle karşılaşacağın tesisatın bir kısmının yenilenmesi 100-150 TL
ıvır zıvır işçilik ve molazların atılması da 300 TL dersen

Toplamda 1300 - 1800 arası bir fatura çıkar.

Edit: Unutmuşum en az 4-5 gün sürer. Usta savsaklarsa 1 hafta rahat.
  • poseidon1  (08.07.11 15:04:32 ~ 15:06:49)
bizim 8-9 ay önce taban ve duvarlar hariç tüm banyo değişmişti. küvet kalktı duşakabin geldi, eski klozet gitti yenisi geldi, eski lavabo gitti yenisi ve dolaplar geldi falan filan. ha bir de kalorifer kalktı havlupan takıldı. 3-4 bin arası tuttu sanırım. çok lüks değil ama ortanın üstü diyebiliriz.
bir de kime yaptıracağınız önemli. biz bir firmaya vermiştik onlar organizasyonu yapmıştı. diğer türlü her ustayı siz bulsanız daha ucuz olabilirdi tabi. 10-12 günü bulmuştu bir de ama daha kısa sürebilirdi aslında.

  • sanal uyku  (08.07.11 15:59:17 ~ 15:59:38)
geberit+asma klozet: 500 tl
lavabo+dolap: 500 tl
fayans-seramik işçilik+malz m2x25 tl (min.)
duşakabin temperli: 500 tl
kırım+moloz atımı: 300 tl
armatürler: 250 tl

ben işçiliğiyle beraber en az 2500~3000 tl gider diyorum. bu yazdıklarım orta kalite malzemeler ve yuvarlak rakamlar. tabi banyo dolabının 100 tl olanları da var, hatta 100 tl ye vitrifiye takımını komple alabilirsiniz.

namuslu bir usta bulmanız halinde min. 5 günde teslim ederler tahminimce.
  • zan altı  (08.07.11 19:00:43)