Radyasyonun insana etkisi

Yıllar yıllar önce duymuştum. Radyasyon insan bünyesini %99 olasılıkla kötü, %1 olasılıkla iyi etkiliyormuş. Hani iyi derken; zekasını geliştiriyor diye not almışım kendimce. O zaman almışım kaydetmişim şimdi beynimi temizlerken karşıma çıktı.

Gugıl sörç fikir vermedi. Biliyorsanız bi kaynak verin de aklımda havada kalan şu bilgiyi ya gerçek kabul edeyim ya da çöpe atayım.

Teşekkürler.

Ben şöyle bir şeyler buldum google'da (İngilizce):

www.tutorvista.com

www.sciencedaily.com
  • shangrilla  (08.07.11 01:33:45)
%99 lafın gelişi, %99.999 daha mantıklı olur.
elini bir şeyin içine sokup rastgele mıncıklarsan, daha iyi olma ihtimali işte, daha düşük. bu bir şey de dna oluyor.

  • desdinova  (08.07.11 01:42:55)
Çok düz mantık, minimal bilgiyle, belki kimse bir şey yazmaz, hiç yoktan iyidir diyerekten;

Radyasyonun insan bünyesine etkisini DNA'yı etkilemesiyle, bozmasıyla gösteriyor; yani senin "olağan" gördüğün standart insana nazaran ortaya daha farklı sonuçlar çıkarabiliyor, şu anki bahsi geçen olağan insan modelinin ortaya çıkması kadar olasılıksız olmasa da, radyasyonun bireyler üzerindeki etkisinin olumlu etkisi, olumsuza göre çok ama çok daha küçük.

Tabii burada sorgulanması gereken "iyi" veya "kötü"yü nasıl tanımladığınız.

Havada kalan bilginizi daha da bir uçurdum, kolay gelsin gece gece :)
  • uyku inadim inat  (08.07.11 01:49:31)
bence mantıklı ya belkide dna nı değiştirip seni süper güçlü biri yada mükemmel zeki biri yapar. bence vardır ya böyle birşey sen devam et bulursun bence

  • snp_kubra  (08.07.11 02:02:47)
incredible hulk olsun spider man olsun. bence iyidir.

  • turangue  (08.07.11 02:33:42)
hangi radyasyon? electromagnetic radyasyonun kanıtlanmış etkileri var çiftlik hayvanları üstünde yapılmış deneylerde buyumeyi arttırdıgı vs. electromagnetic treatment diye aratırsan bişeyler cıkar. sonra nükleer tıp diye bi dal var, radyoaktif iyot tedavisi vs.

  • heyamo  (08.07.11 04:26:47)
sonuç olarak laptop, telefon yüzünden erken ölecek miyiz?

  • goldentitan  (08.07.11 22:32:29)
goldentitan, evet öleceğiz bir de yasarken kalitesiz yasayacagız bonus olarak.

  • heyamo  (10.07.11 03:54:00)