Her gün belirli saatlerde gidip gelen internet

ttnet adsl 1mbit kotasız kullanmaktayım.
son 1.5-2 aydır şöyle bir sorunum var: her akşam saat 7-8 arası modemim bağlantıyı koparmaya başlıyor. koparıyor, sonra bağlanıyor, 10 saniye falan bağlı kalıp yine koparıyor, yine bağlanıyor. bu durum saat 10-10:30 a kadar sürüyor, sonra düzeliyor.

aynı şey sanırım sabah 10-12 arasında da oluyor ama o saatlerde pek bilgisayar başında olmadığımdan bilemiyorum fakat olduğum bir kaç zamanda başıma geldi.

aradım ttneti valla hattınız şıkır şıkır çalışıyor belki paralel vardır, belki telsiz vardır falan filan ayağı yaptılar ama tabi alakası yok. direk bağlıyorum yine aynı durum var.

bugün sözlükte birinin daha aynı şeyi yaşadığını görünce sorayım dedim, son zamanlarda benzer bir dertten muzdarip olan birileri var mıdır?

Aynısı bende de oluyor! Kesinlikle son 1-1,5 ay gibi her akşam buna rastlıyor ve sinir içinde pc başından kalkıyorum.

  • hlathguth  (27.04.08 11:02:22)
dediğiniz gibi son 1.5-2 aydır bende iki gün boyunca bağlanamadım. modemde servis sağlayıcının aktif olduğunu gösteren ışık yanmıyordu. ondan öncesinde uzun bir süre olmadı.

  • baldur  (27.04.08 11:21:21)
çok benzer bir dertle bir kaç ay boyunca cebelleştim, telekomdan kaç defa adam geldi, hattı kontrol etti sayısını unuttum, 4440375 dekilerle her telefonda kavga ediyordum sonra sorunun kaynağı modemin adaptörü çıktı. bunu değiştirdim çatır çatır çalışıyor artık. eğer deneme şansınız varsa başka bir modemle hattınızı kontrol edin. modeminiz philips ise, bi servise götürün.

  • s man chen  (27.04.08 12:05:05)
ayni dertten muzdaripler istanbul anadolu yakasi sakinleri mi?

  • theli  (27.04.08 12:21:17)
ben öyleyim evet.

  • kurukafa  (27.04.08 18:32:40)
@theli
ben de anadolu yakasındanım.

  • baldur  (27.04.08 18:39:26)
baldur, son 1.5-2 aydır iki gün boyunca bağlanamadım ne demek? anlamadım da. :)

  • kurukafa  (27.04.08 20:06:00)
yani son 1.5-2 aylık zaman dilimi içersinde 2 farklı gün boyunca giremedim nete:)

  • baldur  (27.04.08 22:36:13)
hah şimdi anladım. o başka bir sebeple olsa gerek ama. her allahın gnü belirli saatlerde giden bir interned beninkisi.

  • kurukafa  (27.04.08 22:53:54)