aGPS wi-fi yer konumlama

telefonunda agps var yani internet yardımıyla yerimi buluyor ben internete evimdeki modemden baglaniyorum , evdeyken gps telefonun yerinimi yoksa modemin yerinimi baz alıyor modem yeri şaşma sonucta kablolarla gelen bir hat, peki telefondan nasıl algılanıyor bağlanma yolu modemden geçiyor sonuçta

telefondan agps kullandığında kullandığın baz istasyonunu gösteriyor bulunduğun yer olarak (ya da civardaki 3 farklı baz istasyonunun konumuna göre senin yerini mi belirliyordu neydi)

internetten kullandığında ise, gösterdiği yer muhtemelen internet hattının bağlı olduğu ana bölge olacaktır
  • bonjurkes  (07.07.11 15:35:32)
en basitinden (bkz: tracert)

  • entrapmen  (07.07.11 15:41:00)
agps modeme bakmaz.
kullandığın network tabanlı app ler agps i kullandığı için böyle bir yanılgıya düşüyorsun.

  • benlik bu kadar  (07.07.11 15:50:40 ~ 15:57:57)
agps'in asıl işi uydu konumunu netten çekerek çabuk sabitlemeyi sağlamak. bunun yanında ip'den falan tahmini konum öğrenilebiliyor zaten. bunlar güçlerini birleştirdi mi yer şappadanak bulunuyor.

  • hububrad  (07.07.11 16:25:40)