muayenesi geçmiş araç?

1)muayenesi geçmiş araçın ruhsatı devredilebilir mi? satışta sıkıntı çıkar mı yani noterde?

2)aynı soru motorlu taşıtlar vergisi için?

ruhsat deviri bilmiyorum ama buyuk ihtimalle aynidir: satış icin vergi borcu olmamasi ve muayenesinin yapilmis olmasi kesinlikle gerekiyor. satın almak istedigim aracta bu sorunlar cıkmıstı ve eski sahibi paşa paşa muayene yaptırıp, tüm borçlarını vs kapatıktan sonra satabildi aracı bana.

  • honfleur  (06.07.11 23:54:28)
muayenesi geçmiş araç satışı yapılabilir. muayenesi 09/2010'da dolmuş aracı 04/2011'de aldım ben, geçici ruhsat veriyorlar, bunun yanında 15 gün içerisinde muayene yaptırmanız gereken bir belge veriyorlar. muayene ederken gecikmiş her ay için 7 tl gibi bir meblağı ceza olarak ödersiniz. eğer uğraşmak istemezseniz satıcıdan muayenesini tamamlayıp getirmesini isteyebilirsiniz.

ruhsat emniyet'ten adresinize geliyor daha sonra.

eski dönem borcu vergi borcu olmaması gerekiyor.
  • altinci nesil caylak  (07.07.11 08:39:59)