Marketlerdeki öten şey

Şimdi bu hırsızlıklara karşı öten cihaz var ya, çikolata vs. gibi ufak şeylerde de ötüyor mu?

ötmez

  • n62  (06.07.11 23:00:29)
onların koruma barkodlarını nereye koyarsan oraya öter, alnına yapıştır, sen de ötersin.

Genellikle değerli ürünlerin üzerine konuyor o etiketleri, alkol, parfüm vs. aşırmaya kalkınca ötüyor. ama 25 kuruşluk çikolatanın üstüne koyanı görmedim
  • bonjurkes  (06.07.11 23:04:36)
çikolatali gofret ya da turevi ucuz seylere otmez. yani ona etiket koymak urunun kendisinden maliyetli olur. buyuk paketli ya da pahali cikolatalarda genelde o manyetik seylerde olur ve otebilir.

  • helenart  (06.07.11 23:07:42)
olay o manyetik etikete bakıyo dimi? işte ben o manyetik şeyin .mına koyim. ben öter dediydim, iddaaya girdik. tekila borçlandım lan!! :(

  • sakingitarist  (06.07.11 23:14:53)
o manyetik devre yamulmuyorsam rfid sistemi ile çalışıyor, yani o etiket kapıdan geçince devreyi tamamlayıp cihazın ötmesine sebep oluyor gibi sanki.

götümden de uyduruyo olabilirim
  • bonjurkes  (06.07.11 23:32:33)
öter yahu, özel bir etiket yok, barkoda bağlı o. (tekilanın yarısını alırım:)

  • de jure  (06.07.11 23:39:41)
bonjurkes haklı, ötmez.

  • magara adami  (06.07.11 23:41:59)
öttürmeden önce barkodun mantığını bilmek lazım, barkod bildiğin kağıdın üzerine basılmış bar lardan oluşuyor. Dediğim gibi olay o etiketlerde, o etiketi ürünün üzerinden sökün, tshirtünüze yapıştırın, güvenlikten geçin, yalnız öttüğü zaman durumu anlatmak için uğraşmanız gerekir.

hatta, o özel etiketler kasadan geçerken, etiketin üzerine plastik birşey sürterler, onun olayı da manyetik olması ve rfid olayını bozmasından kaynaklanıyor. Böylece kasiyer para verdiğiniz ürünün etiketini öldürür, kapıdan geçerken sorun olmaz.
  • bonjurkes  (07.07.11 00:08:33)
yakalarlarsa çaldığını ötmesede, öttürürler.

  • borzoi  (07.07.11 00:20:27 ~ 00:20:42)
kasada görevli yoktu, birileri gelsin diye topkek geçirdim, cayır cayır öttü.

öyle işte...
  • istanbluer  (07.07.11 00:50:03)
bonjurkes, mesela şöyle bişi var abi, örneğin 15 tane topkek aldın, kasiyer 1 tanesini okutup 15 yaziyor makineye. hepsini kucağıyla geçiriyor. bunun yanı sıra, senin söylediğin olay doğru ama. şöyle söyleyeyim, marketine göre değişiyor bu muhabbet.

  • sormaya geldim  (07.07.11 01:11:36)
kesin bir şekilde söylüyorum, koruma manyetiği yoksa ötmez.
koruma manyetiklerinin biri kıyafetlere takılan büyük alet, biri ise ufak etiket şeklinde oluyor.
carrefour'dan örnek vereyim; 10 liralık makyaj malzemesinin üstünde etiket var, 15 liralık çikolatada hiçbir şey yok (ötmüyor), 60 liralık içkilerde ikisi birden var.
  • berk  (07.07.11 04:22:28)