Vodafon vs Turkcel (başka vs bu)

Ya durduk yere aklıma takıldı şu mevzu. Vodafon koca şirket. Rakamlara bakarsak isterse Türkseli katlar. Ama taktik icabı mı uğraşmıyor da böyle kenarda oynuyor?

Vodafone kimin altyapısını aldı hatırlıyor musun? Telsim. Şimdi adamların yatırım planları var, gelecek için planları var, agresif daldıkları kısımlar var. bunlar bir süreç tabi ama böyle yatırıma ve iyi iş planlarına devam ederlerse rakiplerini silmeleri bile olası. rakipleri de boş durmuyor tabi unutmamak lazım. bireyselleri kaybediyorlar ama kurumsallarda hala itibar kaygısı mevcut. turkcell hat kullanmayan şirketlere ikinci sınıf gibi bakıyor insanlar. 532 li numara olayı gibi.

  • ozdek  (06.07.11 09:56:30)
turkcell case study tadında bir pazarlama politikası izliyor, hala vodafone ve avea 2. sınıf hat olarak algılanıyor insanlar arasında..
vodafone global buraya milyarca dolar yatırım yaptı ama bu imajı silemedi, en sonunda fiyat kırmaya girdi, orada da avea ile rekabet imkansız..
kısaca vodafone türkiye'den bi bok olmaz..
  • erostrada  (06.07.11 10:22:14)
vodafone tr kurumsal olarak super yardırıyor. cok surmez tcell i katlar o alanda. ama bireyselde belli olmaz. hanı su an kullandıgım paket için tcell e 2.5x fln para odemem gerekiyor. oyle de bişi var.

  • bryan fury  (06.07.11 12:18:58)