Tabanca geri tepmesi ne kadar kuvvetli bir şey?

Şarjörlü ve toplu tabancalarda geri tepme ne kadar kuvvetli oluyor? Uygun atış pozisyonunda olan herhangi biri geri tepmeyi kolayca kontrol edebilir mi? Omuz kası, kol kası olması mı gerekiyor kontrol edebilmek için?

Teşekkür ederim.

Normalden çok daha abartılı bir omuz,kol kasına gerek yok ama düzgün pozisyon önemli. Yoksa kafana vurabilirsin silahı, net. Silah geri tepecektir her türlü ama bunun kontrolü insanın kaslı olmasında değil düzgün tutmasında.

  • wallcan  (03.07.11 21:23:51)
Tabancadan tabancaya değişiyor. Bunu kontrol etmek de kolay değil ve insan anatomisiyle pek alakası yok. Fakat örneğin glock, sig sauer vb. tabancaların geri tepmeleri daha az.

  • sheba and the albino girls  (03.07.11 21:40:36)
geri tepme, mermi kalibresine, hızına göre değişir. ilk defa atış yapacaksan poligonda falan, düşük kalibreli tercih et. şarjörlü olsun.

  • speculative fiction  (03.07.11 21:43:03)
ilk atışlardan sonra kontrol edebileceğiniz bir şey.

  • canseven  (03.07.11 21:53:25)
hacı kovboy gibi ateş etme heveslisi değilsen tepme sorun olmaz.
kas değil nizami tutuş ve duruş önemlidir.
bana göre tabanca ile hedef vurmak tüfek ile hedef vurmaktan daha zor.
kalibreye falan takılma o kadar.
yerli tabanca tercih etme dandik oluyor.
almanya belçika ve abd malları güzel.
  • seyduna6687  (03.07.11 23:01:58)