Yeni Ekran Kartı

Düzgün bir cevap alamadığımdan yeniliyorum.

Selam,

Benim Palit XAE+36500+HD51 Radeon HD 3650 512MB'lık ekran kartım gümledi. Bunu 512 MB'ın altına düşmeyecek şekilde değiştirmek istiyorum.

Ana kartım ms 7529 v1.1 sanırım. Uyum sorunu yaşamadan ucuzundan hangi kartla değiştirebilirim? PCI Express mi ne bir de öyle olaylar var, benim kart hangisi ki alırken hangisine bakayım nasıl edeyim? Bu kart DDR2 imiş, şimdi DDR3 taksam sorun olur mu? Bir kart söyleyin de alayım yahu çıkamadım işin içinden.

Ek: PC 2009 Casper Neo modelidir. Aynı modelden olup da şunu taktım oldu diyen de süper olur.

Şunlar olur mu?

www.hepsiburada.com

sistem belleğiyle ekran kartı belleği arasında bi bağlantı yok. istersen ddr5 bellekli ekran kartı da takabilirsin.

ama burada asıl mevzu; marka pc olduğu için kasanın güç kaynağının düşük watt'lı olduğundan, alacağın ekran kartının az güç tüketen modellerden biri olmasına dikkat etmek.

linkini verdiğin kartların hepsi de uyar bilgisayarına. ama aralarında 5450'yi almak daha elzemdir. hem yeni seri, hem video, app vs özellikler.

kısaca 5450'yi alabilirsin. hatta aynısının 1600mhz bellek hızıyla gelen şu versiyonu da varmış. www.hepsiburada.com
  • excomzkko  (02.07.11 13:20:33)
anakartınızın pci express o ekran kartını takabildinize göre öyledir..hernekadar yazdığınız şey anlaşılmasada..

verdiğiniz liknlerdeki ekran kartlarına yada benzerine boşuna para verirsiniz..galiba 100 tl civarı birşey planlıyorsunux..bu parayla en iyisi 2.el hd 4850 benzeri birşey bakın bence..verdiğiniz linklerdeki kartlardan en az 6 kat fazla performans alırsınız
  • othervoices  (02.07.11 13:24:12)
muhtemelen de güç kaynağı takviyesi gerekecektir arkadaşın dediği gibi 60 tl civarı..450 watt kaliteli gerçek güç kaynakları işinizi görcektir.

  • othervoices  (02.07.11 13:29:40)
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Şimdi baktım supply input 235W output peak 300W - 250W diyor.

  • colg fusion  (02.07.11 13:45:10)
o güç kaynağıyla bırak 4850'yi, 4670 bile çalıştıramazsın. güç kaynağı değiştirmeden bu kartlardan üstüne bakma.

  • excomzkko  (02.07.11 16:49:00)