Ad-Aware nasıl program? Neleri bulur, neleri bulmaz?

1) Yükledim ve şu anda ''system scan'' yapıyorum. İyi bir şey mi yapıyorum?

2) Virüs programım Avast, sizce o nasıl? Arada TIN TIN TIN yapıp bazı sitelere sokmuyor beni sağolsun.

3) Bunlara ek olarak ne önerirsiniz? Solucandır, gizli reklamdır vs.

{tek seferde hepsini çıkardığım için kızmayın olur mu :( }

malwarebytes anti malware ve spybot search&destroy öneririm.

  • xenophobe  (02.07.11 00:58:20 ~ 00:58:26)
bence manasız ve gereksiz bir yazılımdır, kendince reklam yazılımlarını bulmaya çalışır.

avast yerine avira'yı öneririm, ikisini de kullandım, avira daha iyi koruyo, daha fazla virüs buluyo ve ücretsiz.
  • siradisi00  (02.07.11 01:17:36)
bu tarz programların kimisinin bulduğunu diğeri bulmaz onun icin onun yanına bunu koy şunu da koy durumları çıkıyor bence çok gereksiz bir hamallık.
avast sadece goruntu deneyimlerime dayanarak fikrim bu yonde,
kullandığı kaynak, kaçırdığı virus eksisi artısından fazla.
size tavsiyem ise su sekilde:

temiz windows (gerekmedikçe ekstra program kurmayın deneme tahtasına çevirmeyin) +
bilinçli kullanıcı +
imkanınız varsa bilgisayarınızı eş dostla paylaşmayın (bi tur versene tarzı) +
nod32 smart security (dünya güzeli, verilen parayı tamamen hakediyor) +
ad muncher (bir başka dünya güzeli program daha, sadece reklam değil reklam yoluyla js exploitlerle gelen saçma sapan malware spyware tarzı programları da engelliyor) +
hosts dosyanızı parazit sitelere karşı güncel tutun +
ana tarayıcı olarak opera kullanın sadece internet explorer talep eden sitelerde Internet Explorer (diğer adı yamalı bohça) kullanın
bilgisayarı kullanma yoğunluğunuza bağlı olarak günlük veya haftalık ccleaner ile bütün opsiyonlarını işaretleyip (boş alanı temizle hariç) temizleyin +
her ihtimale karşı ayda bir prevx free ile taratın (sonra kaldırın)
budur.
Bunları yapın bilgisayarınız daima ilk günkü gibi temiz kalır.
  • artisnot  (02.07.11 01:34:22)