kaçak elektrik ile ilgili mevzuat?

kaçak elektriğin herkesin faturasına yansıtılması hangi kanuna- yonetmeliğe dayanıyor?

epdk'ya dayanıyor sanırım.
buyuktorbali.com
www.akfelpower.com
  • baldur2  (01.07.11 11:59:51)
gordum haberlerıde baktım yonetmeliklere falan bulamadım

  • hkaan  (01.07.11 12:02:27)
yahu yok öyle bir şey. "kaçak elektrik herkesin faturasına yansır" diye bir şey ararsanız bulamazsınız elbet.

ya nereye yansıyacaktı? dolaylı olarak bizim cebimizden çıkıyor, söylenmek istenen o. fazladan kullanılan bir elektrik var, ama parası alınamıyor. ne oluyor? adamlar o parayı karşılayabilmek için elektriğe zam yapıyor. yani onların parasını da sen ödemiş oluyorsun. olay bu. yoksa faturada "başkasının kullandığı kaçak elektrik bedeli" diye bir kalem yok, olmaz, olamaz.

1 birim elektrik 1 lira. bunu da 1 kişi kullanıyor.

100 birim elektrik satılıyor, 100 kişi kullanıyor, bundan toplam 100 lira alınıyor.

120 kişi düşünün. 120 birim elektrik satılıyor, 120 kişi kullanıyor ama alınan para yine 100 lira. 20 kişi kaçak kullanıyor. ne oldu? elektrik satan kişi zarar etti. o 20 kişiden elektriğin parasını alamazsa ne olur? parasını alabildiği adamdan 1 lira yerine 1.20 lira alırsa açığı kapatır. ne oldu? 1 liralık elektriğine kaçak elektrikçiler yüzünden 1.20 lira verdik. bizim cebimizden çıktı.

bunu kanun yazmaz. satan adam hesabını yapar, zarar ediyorsa fiyatı arttırır.
  • kibritsuyu  (01.07.11 12:29:54 ~ 12:34:48)
epdk 5 yıldızlı otellerle fabrikaların da katılması için karar aldı yazdığı için aradım öyle birşey.

  • hkaan  (01.07.11 12:54:37)
k.suyu kesinlikle haklı. sen komşunu şikayet etmezsen fatura sana patlar ister istemez.

  • ben smyrna  (01.07.11 12:57:11)
kayıp kaçak bedeli diye geçiyormuş art5ık sanırım. tüm türkiyede faturalara yansıtılıyor.

  • hkaan  (01.07.11 13:01:21)