göbek aldı yürüdü, ne yapmalı?

merhaba,

1.91 boy 86 kilodayken sigarayı bırakma sonucu 100 kiloyu zorluyor durumdayım. göbek iyice çıkmış durumda. spor -o da sayılırsa- akşamları vapura binmek için 2.5 km yürüyorum, bunun dışında spor ile alakam yok.

göbeği eritip eski kiloma yakın, becerebilirsem altına da düşmek için ne gibi bir spor programı önerirsiniz? yaş 33.

günde en az yarım saat koşu şart.

  • no love no glory  (30.06.11 14:36:27)
her zaman yediklerinin yarısını yiyip çeyreği kadar da ara öğün (meyve/suyu)tüketsen olur. 2.5km az değil. vki'ne göre 4 litre su içmelisin.

  • bıdıbıdı  (30.06.11 14:40:01 ~ 14:40:25)
ilk 2 hafta:
sabah: müsli + meyve suyu (şeker ilavesiz) veya süt
öğlen: 200 gr. haşlanmış veya ızgara tavuk (göğüs eti) yağsız ve tuzsuz olacak
16:00 da: bir yeşil elma
akşam: yine tavuk (20:00 dan sonra bişi yeme)

ikinci 2 hafta:
sabah: müsli + meyve suyu (şeker ilavesiz) veya süt
öğlen: bir porsiyon sebze (yağsız tuzsuz)veya salata (yağsız tuzsuz)
16:00 da: bir yeşil elma
akşam: bir porsiyon sebze (yağsız tuzsuz)veya salata (yağsız tuzsuz)

Not: ekmek, şeker, çikolata, unlu mamuller vb tüketmeyeceksin. en fazla pazar gününden pazar gününe çok az miktarda.

ben bu şekilde 2 ayda 8 kg. verdim, spor yapmadan.
  • poseidon1  (30.06.11 14:42:20 ~ 14:43:00)
heh işte yeme konusu pek yapamıyorum :) aç kalırsam baş ağrısı yapıyor, ancak yine de azaltmakta fayda var. su konusunda sıkıntım yok, normalinden fazla içiyorum zaten.

çalıştığım yerde spor salonu imkanı var, daha çok salon sporu seçeneklerini öğrenmek isterim. yani hızlı giriş yapıp kendimi de sakatlamak istemem.

"şunla başlayıp şu kadar süre şunu yapıp sonra şuna yönelirsen" tarzında öneriler daha beklediğim.
  • altinci nesil caylak  (30.06.11 14:44:41)
aç kalmıcan ki zaten. porsiyonları azaltcan ama aynı zamanda öğün sayısını arttırcan. 5-6 saatte bir değil 3 saatte bir bir şeyler yiceksin. tabi ara öğünde daha az ye. kuruyemiş-meyve falan.

ayrıca taş devri diyeti'ni uygulamaya çalış.
  • baldur2  (30.06.11 15:01:47)
www.bodybuilding.com/forum

tranformation kismina girip balinalarin nasil karin kasli adamlara 1 senede donustuklerini gorecek, programlarini, yediklerinin listesini inceleyeceksin.

bunlari hep soyledik biz...

agirlik kaldirmaz, spor yapmazsan gobek de gider ama kaslar da gider ve sonucunda pamuk gibi derisi olan, ve hala kat kat gobegi olan bir insan olursun.

sacma sapan diyet onerilerini de birakin artik

ayrica eksibition'a takil, nufusun yarisi spor yapiyor erkeklerden, gor bak neler yiyiorlar...
  • no christ requiress  (30.06.11 15:12:13)
(bkz: askerlik)

bende çok işe yaradı ;)
  • paranoid corpse  (30.06.11 16:07:51)
du bakali ne olacak. öneriler için teşekkürler.

  • altinci nesil caylak  (30.06.11 17:09:12)